Jump to content



Spliter και φίλτρο...


aristos87

Recommended Posts

Καλησπέρα.. Θέλω να ρωτήσω μια απορεία που έχω... Σε ενα σπιτι γνωστού θέλω να του κάνω τις συνδέσεις για την DSL και θέλω να ρωτήσω το εξής.

Εχουμε και λεμε....

Το netmod ειναι στο σαλόνι... Το Pc ειναι σε ενα δωμάτιο αρκετά μακριά απο το σαλόνι... και δεν θέλουνε να αλλαξουνε θέση στο netmod γιατι εκει στο σαλόνι που ειναι υπαρχει ενα γραφείο που ειναι συνδεδεμένα 2 τηλέφωνα ενα για την κάθε γραμμή... Και ερωτώ... Κάνω την συνδεση ως εξής...

Γραμμή ΟΤΕ ---> Spliter ----> Netmod που πάει σε δύο γραμμές...

Τώρα ολο το σπίτι έχει τηλέφωνο.. Ολα κομπλέ... Τώρα στο δωμάτιο οπου ειναι ο υπολογιστής αν πάω στην πρίζα και βάλω εκει ενα φίλτρο και πάνω στο φίλτρο βάλω το modem θα ειμαι οκ? Yπάρχει λύση εκτώς του να συνδεθέι direct το spliter με το μόντεμ ναι παίξει σωστα??

Ευχαριστώ πολύ.. Κάθε απάντηση δεκτή :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι φίλτρο πρίν το modem, φίλτρο πάει στις pstn γραμές και στις isdn=splitter.

To μόνο που έχεις να κάνεις είναι ένα μακρύ τηλεφωνικό καλώδιο να πάει από το splitter στο modem και τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Εκτος κ αν αγορασεις ενα 2o spliter(οχι φιλτρο) και το βαλεις στο δωματιο του.

Εδώ ειμαστε...

Αυτό ήθελα να ακούσω.. Δεν ήξερα οτι γινόταν... Ευχαριστώ πολύ!

(το θέμα ηταν να μην τραβήξω καλώδια σε ολο το σπίτι)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.