Jump to content


Thunderbird & Yahoo! mail


anubis

Recommended Posts

επειδή έχω κάνει ήδη αναζήτηση, τόσο στο web όσο και στα threads εδώ και άκρη δε βρήκα, γράψτε μου κάποιος ΟΛΕΣ τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω ώστε να πάρω το yahoo! mail μου στο Thunderbird. Το είχα κάνει παλιότερα με yahoo! pops και δούλεψε ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ! Ο λόγος που ξαναρωτάω είναι επειδή έχουν μεσολαβήσει 2 χρόνια και δε θυμάμαι πως το είχα καταφέρει. Γι' αυτό μην ακούσω κάνα κουλό "δε δουλεύει" κλπ !!!!! Θέλω τόσο τις ρυθμίσεις του Thunderbird, όσο και τις ρυθμίσεις στο Yahoo! pops (αν χρειάζονται). Το mail μου έχει τη μορφή xxxxx_x1111@yahoo.com

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά. Βάζεις το τελευταιο ΥPops και το ρυθμίζεις όπως γουστάρεις . Φτιάξε τα pop3 port και ΣΜΤΡ πορτ όπως Στο thunderbird φτιάξε το λογαριασμό σου με όλα όπως θα τα έβαζες κανονικά αλλά SERVER NAME : LOCALHOST.

Φυσικά τα πορτς που έβαλες στις ρυθμίσεις του Ypops θα τις βάλεις και στο thunder. Π.χ. ΠΟΠ3 12345 και στα 2.

Στο θαντερ στο secure connection έχω tls if available

Link to comment
Share on other sites

τελικά έβαλα Outlook Express σε συνδυασμό με το YPOPs και ξεμπέρδεψα. Outlook = ΕΓΓΥΗΣΗ !!!!! Πανεύκολες ρυθμίσεις και αξιοπιστία. Το thunderbird άρχισε να μη μου μπαίνει ούτε σε safe mode μετά από αρκετό παίδεμα με τις !@!#!$-ρυθμίσεις του

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.