Jump to content



Ψυκτρα για 6300 μαμα


BeetleJuice

Recommended Posts

ειχα κανει παλια κατι σανν review γιατην Sonic Tower

συνεχιζω να πιστευω οτι ειναι απο τις καλυτερες επιλογες

για 775 και C2D 6300 τι λετε , καλη ιδεα?

εχετε να προτεινετε κατι αλλο που δοκιμασατε?

ειναι γιαμαμα συστημα και δεν θα γινει καθολου οβερκλοκ

θορυβο θελουμε μικρο

το κουτι του παιδιου ειναι το γνωστο μας heroichi midi (αν κ θα αλλαχτει κ αυτο) με 2χ12 , εναν μπρος εναν πισω

Link to comment
Share on other sites

το παιδι εχει μητρικη ιντελ και μαλλον δεν θα κανει διαχειρηση στα φανς ωστε να ειναι αθορυβη η λειτουργια

θορυβο θελουμε μικρο μιας κ εχουμε κουτι καλο κ 12αρη πισω

και χαμηλες θερμοκρασιες

ο μαμα ακομα κ στις 800 ακουγεται , μη μου πεις οτι δεν ακουγεται...

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω το σκεπτικο σου

εχει ενας χριστιανος ενα υπολογιστη μαμα να κανει τι δουλεια του

κ θελει να βαλει μια ψυκτρα να ριξει τις θερμοκρασιες και να εκμηδενισει το θορυβο

που το κακο?

εσυ γιατι πηρες τη 6700 ας πουμε και δουλευεις στα 3,3

ε εκεινος θελει ησυχια και μαμα συχνοτητα

και δεν καταλαβαινω γιατι να μην δωσει 29 ευρω και να παρει μια φανλες ψυκτρα που στο κατω κατω ειναι και ποιοτικη και δοκιμασμενη

το thread λεει να μου δωσετε ιδεες για ψυκτρα που εχετε δοκιμασει

οχι να κανουμε σχολιασμο αν χρειαζεται η ψυκτρα ή οχι

εχει λοιπον κανεις να προτεινει κατι αθορυβο και ποιοτικο τυπου sonic tower

αλλιως θα βαλουμε αυτην

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BeetleJuice

το κουτι του παιδιου ειναι το γνωστο μας heroichi midi (αν κ θα αλλαχτει κ αυτο) με 2χ12 , εναν μπρος εναν πισω

εφοσον εξασφαλισεις οτι δεν ακουγονται τα δυο fans του κουτιου..

(ενταξει το το πισω να δεχτω οτι δεν κανει θορυβο αλλα το μπροστα -αναλογα και με το που εχεις το θερμιστορ- μπορει να κανει χαλαρα την "λαδια" του..)

κοιτα την scythe ninja

εδιτ

χαζευα αλλου ...με προλαβε αλλος

Link to comment
Share on other sites

Επίσης την ninja μπορεί να την αφήσει με τον δωδεκάρη που δίνει μαζί, ο οποίιος δεν ακούγεται καθόλου (έχει και μηδαμινή ροή βέβαια...)

Αν αργότερα θέλει να υπερχρονίσει βάζει πάνω έαν δυνατό δωδεκάρη και η ψύκτρα σκίζει...

:devil:

Link to comment
Share on other sites

@bettlejuice: Μη φορτωνεσαι φιλε μου , απλως το σκεπτικο μου για το ερωτημα σου ηταν και σαν απαντηση..Δεν εκρινα γιατι να μην κανει O/c, η γιατι πηρε 6300 κιολα τα συναφη..Απλως το "αθορυβο" το δικο μου σημαινει θορυβος για σενα..Οποτε μιας κ εγω βλεπω την μαμα ψυξη σαν "αθορυβη" λυση , γιαυτο την προτεινα..Δεν εχει να κανει με κριτικη.

Φιλικα παντα

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι ακόμα και σε stock ταχύτητες το ανεμιστήρι της intel κάνει ενοχλητικό θόρυβο και δεν βοηθά να έχεις απόλυτα αθόρυβο σύστημα... Ακόμα και σε χαμηλές στροφές αν στο δωμάτιο υπάρχει σιγή (π.χ. νύχτα) ακούγεται πολύ.... Πάρε την ninja plus λοιπόν και αν ενοχλεί ο δωδεκάρης που έχει πάνω βγάλτε τον... Δεν θα έχει πρόβλημα...

Και no sound.... :cool: ΓΙα αθόρυβο σύστημα σημασία έχει και να ψύχεται παθητικά το chipset καθώς και ένα παθητικό ή γενικά αθόρυβο σύστημα ψύξης στην κάρταγραφικών όπως τα zalman VF700/VF900 σε χαμηλές στροφές...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.