Jump to content



Αναβαθμιση ναι η οχι?


kosst75

Recommended Posts

Έχω αν pc με την εξής σύνθεση

Ρ4 2.8 (800) Northwood o/c στα 3.3

Asus P4P800 deluxe

1GB Ram (2.5/3/3/7)

VGA X800 GTO 256Mb DDR3 AGP (520MHz πυρήνας / 540MHz μνήμη)

Σκέφτομαι να αλλάξω την VGA με κάποια Χ1950PRO AGP (GeCube, Sapphire κλπ)

Αξίζει τον κόπο ή δεν θα δω αισθητή διαφορα?

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Το οτι θα δεις διαφορα ειναι το μονο σιγουρο.Εγω παντως αν ημουν στη θεση σου θα περιμενα λιγο και θα εκανα μια ολοκληρωτικη αναβαθμιση οπου φυσικα θα πηγαινα σε pci.Βεβαια αν δε θες να κανεις κατι τετοιο μπορεις και παλι να περιμενεις λιγο μεχρι να βγουνε οι directx10 agp καρτες.

Link to comment
Share on other sites

Το συστημα που εχεις ειναι πολυ καλο! Με μια 1950pro 256 και αλλο ενα γιγα μνημη θα εισαι αρχοντας.... Μην πας σε αναβαθμιση ουτε στο ανεκδοτο που λέγεται dx10 ακομα....

Και οικονομια στην τσεπη σου θα κανεις και θα παιζεις πολυ καλα παιχνιδια!

Link to comment
Share on other sites

περιμενε φιλε....και γω εκανα την κινηση με την 1950προ...απο χ800χτ και παραλληλα ενα 1g παραπανω....και ενταξει δεν λεω παει αρκετα καλα το συστημα...αλλα οχι οπως θα θελα...πηγα και στις 20.1" σε οθονη και σε native αναλυση παιζω οριακα...ασε που τα περισσοτερα καινουργια παιχνιδια περα απο καρτα γραφικων θελουν και αρκετα δυνατο επεξεργαστη.....εκτος αν δεν εισαι τοσο απαιτητικος στο θεμα αναλυσεων και frames στα παιχνιδια..οποτε προχωρα σε αυτη την αναβαθμιση....

Link to comment
Share on other sites

Παραλειψη μου αλλα θεωρησα οτι με αυτο το συστημα υπάρχει το πολυ 19αρα που με αυτην θα πηγαινει σφαιρα.... Τωρα αν πηγαινουμε σε αναλυσεις 1600*1200 τοτε απο 1950ΧΤ και πανω για να παιζουμε με φιλτρα και τετοια

Link to comment
Share on other sites

κοιτα...εδω που τα λεμε με το δικο μου agp συστημα μεχρι τα 1280X1024 αναλυση παιζει αρκετα high σε settings τα περισσοτερα games....2 με 3 τιτλοι ειναι που με εχουν ζορισει ακομη και σε αυτη την αναλυση....φυσικα της ubisoft...

βεβαια μην ξεχναμε και τον επεξεργαστη του θα τραβηξει ζορια...συν το τροφοδοτικο που θελει τουλαχιστον απο 480w και πανω...για την 512 της sapphire

Link to comment
Share on other sites

1280*1024 θα ειναι θολα στο μονιτορ σου.... Οσο για το τροφοδοτικο ενα πολυ καλο 400 θα ειναι υπερ υπερ αρκετο για αυτο το συστημα.... Τωρα αν το θελει και για το επομενο συστημα παμε σε κανα πολυ καλο 600αρι

Link to comment
Share on other sites

Το συστημα σου αν σε αισθηση ταχυτητας σε ικανοποιει με οτι κανεις μη το αλλαξεις ακομα,παρε μια VGA,περιμενε να βγει η X1950XT σε AGP.

Κατι τετοιο εκανε ενας φιλος με εναν 3700+,εβαλε 2GB μνημη και μια Χ1950Prο AGP.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ όλους που μπήκατε στον κόπο να μου απαντήσετε.

Οι αναλύσεις στις οποίες παίζω είναι 1024*768 ή 1280*1024.

Υπάρχει οθόνη 19" και τροφοδοτικό 500W.

Το πρόβλημα μου βασικά ήταν αν θα μπορέσει να ανταποκριθεί η CPU στις δυνατότητες της κάρτας.

Thanks again.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.