Jump to content



opteron 165 ψήξη


leondim77

Recommended Posts

Επειδή βαριέμαι ελεεινά να βάζω την μητρική για τοποθέτηση Cooler θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε κάποιον που να μην το απαιτεί και να ψήξει καλά (καλύτερα από την stock ψήκτρα), τον επερχόμενο opteron 165?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από leondim77

Επειδή βαριέμαι ελεεινά να βάζω την μητρική για τοποθέτηση Cooler θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε κάποιον που να μην το απαιτεί και να ψήξει καλά (καλύτερα από την stock ψήκτρα), τον επερχόμενο opteron 165?

Η ψύκτρα που περιλαμβάνει το πακέτο, είναι υπερακετή, αφού διαθέτει heatpipes και χαλκό....χωρίς να βγάλεις την μητρική σου...

διορθώστε με αν κάνω λάθος....:flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Indiana

Η ψύκτρα που περιλαμβάνει το πακέτο, είναι υπερακετή, αφού διαθέτει heatpipes και χαλκό....χωρίς να βγάλεις την μητρική σου...

διορθώστε με αν κάνω λάθος....:flower:

Τα λες σωστά, η ψύκτρα είναι πολύ καλή, το θέμα είναι αν θα κάνει oc ή όχι, αν κάνει καλό είναι να δούμε κάτι σε καλύτερο.:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis

Τα λες σωστά, η ψύκτρα είναι πολύ καλή, το θέμα είναι αν θα κάνει oc ή όχι, αν κάνει καλό είναι να δούμε κάτι σε καλύτερο.:)

:D πάντως εγώ που είμαι τώρα στα 2500 με την stock την ψύκτρα, δεν πάει πάνω από 50 βαθμούς...και κάμποση σκόνη.....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα τον 165.

Multiplier στα χ9

FSB στα 301

Μνήμες στα 266 (divider)

και έχω τον επεξεργαστή να τρέχει στα 2712MHz

Θερμοκρασίες είμαι στα περίπου 33 ο κάθε πυρίνας.

Δηλαδή είμαι στους 66 βαθμούς? πολύ δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.