Jump to content



ερώτηση σχετικά με %temp%


geogeoland

Recommended Posts

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω... ακούω από πολλούς φράσεις όπως "Start/run/%temp% και διέλυσε ότι βρείς..." και άλλα σχετικά. Οπότε προκύπτει η ερώτηση: Κατα πόσο είναι ασφαλές αυτο? Τί είδους αρχεία βρίσκονται εκεί και, σίγουρα δν είναι χρήσιμα απο το σύστημα. Μερικά εξ αυτών έχουν και απαγόρευση διαγραφής (Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση). Να μπουκάρω και να Shift Deletαρω άφοβα ή.... τι?:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Ότι διαγράφεται εκεί μέσα πέτα το, χωρίς 2η σκέψη ;)

Στανταρ πράγματα έτσι??? :) :) :)

(Είναι υπερβολικά καλό για να το πιστέψω, γι αυτό)! :p:hehe: :hehe: :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από geogeoland

...Μερικά εξ αυτών έχουν και απαγόρευση διαγραφής (Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση). Να μπουκάρω και να Shift Deletαρω άφοβα ή.... τι?:unsure:

Αυτά χρησιμοποιούνται εκείνη τη στιγμή από κάποιο πρόγραμμα που έχεις ανοικτό. Σβήνε, σβήνε γιατί μαζεύονται αρκετά, ανάλογα με τη χρήση που κάνεις στο pc σου...

Link to comment
Share on other sites

τα εσβησα ολα, εκτος απο 2 που μου εβγαζε σφαλμα οτι χρησιμοποιουνται απο αλλο προγραμμα...

για να δουμε αποτελεσματα!

υπαρχει τροπος να κανουμε (για την ακριβεια να κανει καποιος :D ) ενα προγραμμα και να τα διαγραφει ολα αυτοματα μετα απο π.χ. 5 μερες?

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξε ενα batchaki με τα commands για del..Ειμαι δουλεια τωρα και δεν εχω χρονο να ψαξω τα commands..

Παντως αυτο σκεφτομαι τωρα..Εχε το στο deskop και οποτε γουσταρεις "double click" :D

Link to comment
Share on other sites

Για παρτε ενα :p

ECHO OFF

CD C:\Documents and Settings\[username]\Local Settings\Temp

DEL *.* /S/Q/AR/AH

CD..

RD TEMP /S/Q

MD Temp

CD\

ECHO ON

Λίγο πατσαβουρέ ξέρω αλλά είναι 10 λεπτών δουλειά...όποιος έχει παρατηρήσεις-διορθώσεις ας τις ρίξει...

Στο [username] βάλτε το όνομα χρήστη που έχετε στα windows, χωρίς τις αγκύλες. Κάποια παράμετρος θα υπάρχει για να το βρίσκει μόνο του αλλά μου διαφεύγει.

Το MD Temp το έβαλα σε περίπτωση που σβήσει και τον κατάλογο το RD Temp αν αυτός δεν έχει καθόλου αρχεία που χρησιμοποιούνται εκείνη τη στιγμή (είπαμε είναι πρόχειρο).

Μου δουλεύει μια χαρά. Μετονομάστε το αρχείο .txt σε .bat.

Δοκιμάστε, κύριοι...

deltemp.txt

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.