Jump to content



dual core με win χρ pro sp1


firefox

Recommended Posts

για σας και πάλι. έχω ένα σύστημα amd x2 4200 και raid0 πάνω σε controller sil680.

το pc είναι ασταθές- πολλά κoληματα- και χωρια το γεγονός ότι μπορεί να ευθύνονται και άλλοι παράγοντες για αυτό θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

έχω παρατήρηση κάποιες ασυμβατότητες με το sp2 που δεν τα έβλεπα στο sp1.

συνεπώς μπορώ να στήσω χρ1 με dual core cpu η θα έχω προβλήματα? υπάρχει κανένας οδηγός στησίματος sp1 με dual core?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από firefox [Σήμερα, στις 06:33]

για σας και πάλι. έχω ένα σύστημα amd x2 4200 και raid0 πάνω σε controller sil680.

το pc είναι ασταθές- πολλά κoληματα- και χωρια το γεγονός ότι μπορεί να ευθύνονται και άλλοι παράγοντες για αυτό θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

έχω παρατήρηση κάποιες ασυμβατότητες με το sp2 που δεν τα έβλεπα στο sp1.

συνεπώς μπορώ να στήσω χρ1 με dual core cpu η θα έχω προβλήματα? υπάρχει κανένας οδηγός στησίματος sp1 με dual core?

βαλε το dual core hotfix,αν δεν το εχεις βαλει ηδη...,υπαρχει λινκ σε ενα σχετικο θρεντ καπου εδω...οι οδηγιες αφου το βαλεις (τις ειχε γραψει καποιος αλλος χρηστης,τσεκαρε να μαθεις αν κανουν για amd)

1. Κάντε κλικ στο μενού Έναρξη (Start), κατόπιν στην επιλογή Εκτέλεση (Run), πληκτρολογήστε regedit και, τέλος, κάντε κλικ στο κουμπί OK.

2. Κάντε δεξιό κλικ στην επιλογή HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager, τοποθετήστε το δείκτη του ποντικού στην επιλογή Δημιουργία (New) και, στη συνέχεια, κάντε κλικ στην επιλογή Κλειδί (Key).

3. Πληκτρολογήστε Throttle για το νέο όνομα κλειδιού.

4. Κάντε δεξιό κλικ στο στοιχείο Throttle, τοποθετήστε το δείκτη του ποντικιού στην εντολή Δημιουργία (New) και, στη συνέχεια, κάντε κλικ στην εντολή Τιμή DWORD (DWORD Value).

5. Πληκτρολογήστε PerfEnablePackageIdle για το όνομα τιμής.

6. Κάντε δεξιό κλικ στο στοιχείο PerfEnablePackageIdle και, στη συνέχεια, κάντε κλικ στην επιλογή Τροποποίηση (Modify).

7. Στο πλαίσιο Δεδομένα τιμής (Value data), πληκτρολογήστε 0. Βεβαιωθείτε ότι έχετε επιλέξει το στοιχείο Δεκαεξαδική (Hexadecimal) από το παράθυρο διαλόγου Επεξεργασία τιμής DWORD (Edit DWORD Value) και, στη συνέχεια, κάντε κλικ στο κουμπί OK.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από firefox

για σας και πάλι. έχω ένα σύστημα amd x2 4200 και raid0 πάνω σε controller sil680.

το pc είναι ασταθές- πολλά κoληματα- και χωρια το γεγονός ότι μπορεί να ευθύνονται και άλλοι παράγοντες για αυτό θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

έχω παρατήρηση κάποιες ασυμβατότητες με το sp2 που δεν τα έβλεπα στο sp1.

συνεπώς μπορώ να στήσω χρ1 με dual core cpu η θα έχω προβλήματα? υπάρχει κανένας οδηγός στησίματος sp1 με dual core?

Φοβάμαι οτι ο νέος driver της AMD απαιτεί το SP2. Ίσως δεν σε αφήσει να κάνεις την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.