Jump to content



Σε ποιο να βάλω την χ1950 agp?


asikamin

Recommended Posts

έχω αυτά τα μηχανήματα

abit ic 7max3 - p4 3.0 (presc) - wd raptor sata raid 0 - wd 160 sata - px708a - twinx 1.0g - x1650pro - audigy 2 zs - cinergy 600tv - hc 525w - lanfire

Asus K8v - Amd 64 3000+ - wd ata 160 - px708a - 1g - onb audio - 9800xt - hc525w

σε ποιο απ'τα δύο να βάλω τη x1950pro agp?

δεδομένου ότι οι μνήμες δεν παίζουν σε dual channel στο asus, καθώς και ο περιορισμός σε 3 dimm?

επίσης θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας της κάρτας με αυτή της creative (κάπου αναφέρθηκε με την xfi)

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάχνεις τον καλύτερο συνδιασμό βάλε την κάρτα στο Intel μηχάνημα και τρέξε κανά παιχνιδάκι και κανά bench και ακολούθως αφού μετααφέρεις τον raptor κάνε το ίδιο στο AMD. Απλά θέλει κόπο και χρόνο. Να σημειώσω ότι και εγώ έχω την εντύπωση ότι ο AMD είναι ταχύτερος...βέβαια λες δεν υπάρχει και ddr...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται θα βάλεις την κάρτα στο πρώτο pc, εγώ έχω ένα pc με τον AMD 64 3000+ και με την κάρτα που αναφέρεις και στο 3dmark έβγαζε 8046 με stock ρυθμίσεις , δοκίμασε και πες μας .

post-3931-1416073055,7061_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα σκοτώνει στο abit!

Επειδή το καλύτερο bench για μένα είναι το νέο CNC3 DEMO και φυσικά το Company of Heroes!!!!

όλα στο full ,1680*1050 σε 22"=flawless!!!

ευχαριστώ ΑΤΙ που με γλίτωσες από c2d,ddr3 νέο mb και τροφοδτικό υποσταθμό!

Με τα 2200Ε που μου περίσσεψαν από τα παραπάνω , πάω ένα ταξιδάκι εξωτερικό και βάζω στόχο ένα lian li full tower...

ευχαριστώ παιδιά

Topic closed!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από asikamin [Σήμερα, στις 08:04]

Η κάρτα σκοτώνει στο abit!

Επειδή το καλύτερο bench για μένα είναι το νέο CNC3 DEMO και φυσικά το Company of Heroes!!!!

όλα στο full ,1680*1050 σε 22"=flawless!!!

ευχαριστώ ΑΤΙ που με γλίτωσες από c2d,ddr3 νέο mb και τροφοδτικό υποσταθμό!

Με τα 2200Ε που μου περίσσεψαν από τα παραπάνω , πάω ένα ταξιδάκι εξωτερικό και βάζω στόχο ένα lian li full tower...

ευχαριστώ παιδιά

Topic closed!

τρέξαι και κανα 3dmark05 για να δούμε και εμείς:flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από lord

Στο πρώτο μηχάνημα είναι πιο καλό και δεδομένου του ΗΤ θα έχεις καλύτερη απόδοση

Ώπα...

Εννοείται πώς στον Α64 3000+ θα είναι καλύτερα...και ας μην έχει dual channel έχει όμως τον ενσωματωμένο κοντρόλερ που τα latencies ειναι πολύ πιο χαμηλά και ο επεξεργαστής πιό δυνατός από τον ιντελ..

Φίλε..

Μετέφερε το raid και τις μνήμες στον Αθλον και παίξε εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από steve_m [Σήμερα, στις 12:39]

Fraps παιζει στο pc σου?

Γιατι ειδικα για το COH εχω αμφιβολιες.Ακου 1680 με μονο 1GB μνημη χα...

έχεις δίκιο, του κότσαρα άλλο 1g (2*512), elixire cl2.5.

όσο για το fraps, δοκίμασα κλιπ 1080i , στο powerdvd, με hardware acc και BOB (hardware de-inter), αλλά το παίζει choppy.

μήπως τελικά το avivo είναι μούφα?θέλει codec της ati?θα πειραματιστώ και με coreavc...

Link to comment
Share on other sites

Με το σύστημα της υπογραφής, η συγκεκριμένη καρτούλα (Gecube Radeon X1950 PRO 256mb), δίνει 8233 στο 3DMark 05. Παρεμπιπτόντως, δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε με το χρώμα, ούτε με την απόδοση και σίγουρα όχι με τους drivers της ΑΤΙ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Occultist [Χθες, στις 13:47]

Με το σύστημα της υπογραφής, η συγκεκριμένη καρτούλα (Gecube Radeon X1950 PRO 256mb), δίνει 8233 στο 3DMark 05. Παρεμπιπτόντως, δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε με το χρώμα, ούτε με την απόδοση και σίγουρα όχι με τους drivers της ΑΤΙ.

:T: Από ότι φάνηκε το παλικάρι όμως αποφάσισε Intel και δεν θα δοκιμάσει τον amd . Δεν πειράζει . :rip:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.