Jump to content



πως 8α γινει το κατεβαστηρι τελειως α8ορυβο!S.o.S


CrazyAnt1416003257

Recommended Posts

ρε πεταξετο στα σκουπιδια για να ησυχασει το αφτι σου φιλε ακους εκει PIII ποιο λιγο καιει το νεο Pc οταν κατεβαζει παρα ο επεξεργαστης του p3 εχει πολυ μικροτερη καταναλοση ενας amd 2500 παρα αυτο που εχεις εσυ

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι οτι αυτα που λες προφανως δεν τα εχεις ψαξει...

ο ΡΙΙΙ καιει ελαχιστο ρευμα...και δευτερον για τη δουλεια που το 8ελω το μηχανημα ο 2600 (που 8α ξεφωρτω8ω) χαραμιζεται...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CrazyAnt

τελικα κοτσαρα εναν 12αρη απλα αργησα να ποσταρω γιατι προεκυψαν κατι τρεχαματα.

πως σας φαινεται?με κατι crash test :tomato: που εκανα φανηκε να ειναι ακλονητος στη 8εση του,απλα εβαλα και τα tire up για να ειμαι σιγουρος.

μια χαρα!

αφου την κανεις την δουλεια σου...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Στο δικό μου κατεβαστήρι έχω κάνει μια πατέντα στο κουτί με αποτέλεσμα με έναν 12άρι ανεμιστήρα ψύχεται η ψύχτρα του επεξεργαστή και οι ψύχτρες του τροφοδοτικού. Κ δουλεύει αρκετά ήσυχα. Το έχω στο ένα μέτρο μακριά και διαβάζω-κοιμάμαι. Τούρμπο σου λέω. Κ δε καίει μία. Είδα πώς το ups το επιβάρυνε 1-2%. Τρίχες δηλαδή. ’ντε να καίει μαζί με το δίσκο 40-50w.

Link to comment
Share on other sites

Θα γελάσετε λίγο αλλά δουλεύει ωραία. Αγόρασα ένα noname psu από eshop και του έβγαλα το περιτύλιγμα! Μετά πήρα το κουτί, το έκοψα στη μέση (πέταξα τις θήκες για δίσκους ντι-βι-ντι) και από πάνω έμεινε κάμπριο! Μετά έβαλα έναν 12άρι Yate Loon από πάνω στα 7βόλτ που είναι εντελώς αθόρυβος κ με φοβερή ροή. Επειδή ο ανεμιστήρας είναι τεράστιος πιάνει τροφοδοτικό κ ψύχτρα του επεξεργαστή! Καλό?

post-889-1416073078,9029_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.