Jump to content



Επείγον καμένη κάρτα?


Futuristic

Recommended Posts

Παιδιά σώστε. Όλο το απόγευμα προσπαθώ να μπουτάρω με μία sapphire 1900xt που έχω αλλά μου κάνει 1 μακρύ μπιπ και 3 κοφτά και τίποτα...... ρεύμα δίνει κανονικά σε όλο το σύστημα αλλά δεν bootarei. Το δοκίμασα σε 2 συστήματα, το πρώτο της υπογραφής και ένα p5v-vm dh / c2d 6400 /2gb ram ... Τίποτα.....

Πάει για RMA? Την έχω από my-shop.gr. Τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Θα επικοινωνήσεις μαζί τους, θα τους πεις ότι έχεις αυτή την κάρτα κα δεν ανοίγει το pc,

ότι την έχεις δοκιμάσει και σε ένα φίλο σου (:p), αν σου δώσουν το service πες τους ότι είναι για RMA,

αλλιώς μάλλον θα σου που να την δοκιμάσουν κι αυτοί και κατόπιν θα περιμένεις είτε άμεσα, είτε υπομονετικά αντικατάσταση..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς ποια είναι η αντιπροσωπία της Sapphire στην Ελλάδα?

Επίσης μου είπαν στο My-shop ότι δεν έχουν δει ακόμη την κάρτα αλλά υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει και "θα δούμε τι θα κάνουμε". Τι θα κάνουμε σε περίπτωση που δεν υπάρχει????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Futuristic

Παιδιά ξέρει κανείς ποια είναι η αντιπροσωπία της Sapphire στην Ελλάδα?

http://www.sapphiretech.com/gc/

Αρχική απάντηση από Futuristic

Επίσης μου είπαν στο My-shop ότι δεν έχουν δει ακόμη την κάρτα αλλά υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει και "θα δούμε τι θα κάνουμε". Τι θα κάνουμε σε περίπτωση που δεν υπάρχει????

μπορει να σου δοσουν πιστωτικο ή να σου την αλλαξουν με καποιο αλλο (ισης αξιας) μοντελο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν έχω κλείσει ήδη 10 μέρες χωρίς κάρτα, έχω κάνει 3 τηλέφωνα και ακόμη ΔΕΝ την έχουν ελέγξει από το service.... Δίνω περιθώριο μέχρι Δευτέρα που θα ξαναπάρω αλλιώς μετά θα κινήσω όλα τα έννομα μέσα. Και επειδή πολλά έχουν δει μέσα στο lab τα μάτια μου είμαι έτοιμος...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν πρέπει να πω ότι τελικά ήταν άψογοι από το κατάστημα. Μου αντικατέστησαν την κάρτα με καλύτερη (1950xtx) αφού δεν είχαν 1900xt πια.

Το μόνο παραπονάκι μου είναι ότι καθυστερήσαν 1 μήνα περίπου και το μεγάλο μου pc καθόταν.... :)

btw τι σύστημα ψύξης να βάλω στην msi 1950xtx για να είναι αθόρυβη;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Futuristic [29-03-2007 16:13]

Λοιπόν έχω κλείσει ήδη 10 μέρες χωρίς κάρτα, έχω κάνει 3 τηλέφωνα και ακόμη ΔΕΝ την έχουν ελέγξει από το service....

Το ίδιο περίπου είχα πάθει κ γω μια φορά...την έστειλα για RMA και μετά την έψαχνα...:blink:

Την είχαν στείλει σε μια άλλη αποθήκη λέει...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

με την ευκαιρια της περιπετειας του φιλου ,που ειχε τελικα αισιο τελος,σε περιπτωση που δεν υπαρχει ιδια καρτα σου δινουν πιστωτικο( ή αλλη καρτα)αξιας ιδιας με την αξια που εχει σημερα η καρτα σου ή με την αξια που ειχε πριν 2 χρονια που την πηρες?

δηλαδη,αν εχω μια καρτα που αγορασα πριν 3 χρονια 200 ευρω, το πιστωτικο θα ειναι 200?θα μου δωσουν αλλη καρτα που κανει σημερα 200 ευρω?

Link to comment
Share on other sites

Θεωριτικά αν υπάρχει ακόμα η ίδια κάρτα στην αποθήκη σου στέλνουν την ίδια...

αλλιώς σου στέλνουν μία που θα αξίζει τα ίδια λεφτά με την προς αντικατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.