Jump to content



Αγορά 8800GTS 320 απόψεις..


Prof_Chaos

Recommended Posts

Εχω εναν Athlon64 3500+ 2 giga μνήμη DDR1 σε dual channel

3 σκληρούς sata και τροφοδοτικό 480 antec..

Είμαι μεταξύ σε albatron xfx και evga απο πλαίσιο στα 280-300 περίπου ευρώ..

Αξίζει η αγορά μιας τέτοιας κάρτας σε αυτή την χρονική περίοδο η θα βγεί άμεσα κάτι που θα ρίξει τις τιμές..;

Αυτη την στιγμή εχω μια 7600gs που με περιορίζει απο το να παίξω και να ευχαριστηθώ τα τελευταία παιχνίδια..οπότε τα έχω παρατήσει λίγο..

τι προτείνετε εσείς μεταξύ των 3 εταιριών xfx albatron evga..;

το 480 αρι antec θα αντέξει;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από slaught

Φιλε εχω την χfx με τα 320 M/B και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

Ειναι μια πολυ γρηγορη DX9 καρτα παρτη ΧΑΛΑΡΑ!!!

dx9 κάρτα;τι εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

Εγω σου προτεινω την sapphire x1950xtx απο πλαισιο στα 325ευρω....

Εχει 180ΜΒ μνημη παραπανω.....

Τη διαφορα εχει να παιζεις με 80fps σε σχεση με 60fps.... Οταν θα φτασει η ατι να παιζει στα 25 fps το παιχνιδι θα ειναι τοσο βαρυ που η 8800 θα εχει κρεμασει απο μνημη...

Προσωπικη αποψη...μπορει να λεω και βλακειες... δεν το εχω πολυψαξει

Link to comment
Share on other sites

Εχει διαφορα φιλε μου.300mb διαφορα ειναι αυτα.

Πιστευω οτι ειτε το θελουμε ειτε οχι αυτη τη στιγμη η καλυτερη καρτα ειναι η 8800.

Να και ενα site που εχει προτεινει καποιος φιλος απο εδω για συγκρισεις.

http://www.gpureview.com/show_cards.php?card1=&card2=

Κι εγω ακομα ψαχνομαι με αυτες τις π...νες!!!

Link to comment
Share on other sites

H 8800 GTS είναι full directX 10 και είναι η καλύτερη κάρτα της αγοράς (μέχρι σήμερα) μετά την 8800 GTX.

Σε ότι αφορά το θέμα της διαφοράς ανάμεσα στα 320 και στα 640 MB, αν παίζεις σε συνηθισμένες αναλύσεις (μέχρι και 1400x900) οι επιδόσεις είναι πρακτικά ίδιες. Τα 640 αποκτούν νόημα σε gaming σε υψηλότερες αναλύσεις επιπέδου High Definition και σε uncompressed textures.

(Προσωπικά μου υπεραρκούν τα 320 μιας και δεν ενδιαφέρομαι για υπερ-υψηλές αναλύσεις)

Σχετικές συγκρίσεις:

http://www.tomshardware.com/2007/02/12/the_amd_squeeze/page4.html

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2926&p=5

Αν έχεις πάνω από 270 ευρώ για κάρτα, μην το σκέφτεσαι, ασυζητητί 8800.

Link to comment
Share on other sites

η μνημη δεν αυξανει τις επιδοσεις , δεν ειναι δηλαδη +% δυναμη , αλλα ειναι απαραιτητη για την διατηρηση επιδοσεων σε υψηλες αναλυσεις

νομιζω μεχρι την 1280Χ1024 τα 256/320 ειναι αρκετα, απο εκει και πανω μαλλον θα εισαστε στο οριο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 00:06]

η μνημη δεν αυξανει τις επιδοσεις , δεν ειναι δηλαδη +% δυναμη , αλλα ειναι απαραιτητη για την διατηρηση επιδοσεων σε υψηλες αναλυσης

νομιζω μεχρι την 1280Χ1024 τα 256/320 ειναι αρκετα, απο εκει και πανω μαλλον θα εισαστε στο οριο.

ακριβως ετσι.:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 00:06]

η μνημη δεν αυξανει τις επιδοσεις , δεν ειναι δηλαδη +% δυναμη , αλλα ειναι απαραιτητη για την διατηρηση επιδοσεων σε υψηλες αναλυσεις

νομιζω μεχρι την 1280Χ1024 τα 256/320 ειναι αρκετα, απο εκει και πανω μαλλον θα εισαστε στο οριο.

Mας τελειωσες ρε φιλε...

Τσιγγουνευομαι να δωσω αυτην τη στιγμη 400+ για καρτα γραφικων.(Μην πειτε περιμενε να βγουν οι οικονομικες σειρες).

Δηλαδη πανω απο 1280χ1024(η δικια μου οπως ανεφερα εχει native αναλυση 1600χ1050) δεν θα εισαι ανετος με καμια καρτα κατω απο 8800 640Mb?

Link to comment
Share on other sites

παιζει ρολο και το καθε παιχνιδι στην προκειμενη περιπτωση.

αν εχει in-game επιλογη για ρυθμιση της αναλυσης των textures εχει καλως.

αν οχι,παιζει μεγαλο ρολο σε τι αναλυση θα ειναι.

αλλα κι εγω οπως προειπαν τα παιδια μεχρι 1280 η 320 ειναι μια χαρα...

το NFS Carbon σε 1280*1024 maxed out σε ρυθμισεις δεν ξεπερασε τα 220mb καταναλωση μνημης.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.