Jump to content



ποιο pentium 4??


fragou14

Recommended Posts

γεια σας!!!!

λοιπον θελω να αγορασω ενα p4 αλλα δεν ξερω ποιο....

το θελω καθαρα για oc. θα κλοκαρω με αερα και θα μπει πανω σε μια s3

ΥΓ1:σκεφτομαι το p4 631...

ΥΓ2:οτι προτεινετε να δινετε και το link απο το shop:)

ευχαριστω:D :D

Link to comment
Share on other sites

Εφ'οσον έχεις ήδη την DS3 αν κατάλαβα καλά, δεν υπάρχει λόγος να μην πάρεις C2D.

Κλοκάρουν απίστευτα καλά (3GHz πανεύκολα), είναι πολύ πιό δυνατοί από οποιονδήποτε Pentium D και ταυτόχρονα είναι και πολύ πιο "ψυχρά" chip (που σε βολεύει αφού θα είσαι με άερα). Τί μνήμες και τροφοδοτικό έχεις; Είναι σημαντικά και αυτά.

Τα παραπάνω λεφτά αξίζουν μέχρι και το τελευταίο λεπτό του ευρώ. 4300 ή 6300 δαγκωτό, ανάλογα με το προτοφόλι σου...

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά εφ'όσον θέλεις να δώσει 160+ ευρώ. Αλλιώς και με τον P4, ή ένα φθηνό διπήρηνο μια χαρά θα είσαι.

Υ.Γ.: Για άλλη μία φορά, το να προτείνεις κάτι out of range εντελώς ΔΕΝ είναι λύση. Αν ο φίλος έχει διάθεση να πάει παραπάνω από τα λεφτά του P4 πάω πάσο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το εχω σκεφτει για 4300 αλλα δεν ξερω τι λεφτα θα εχω μετα το πασχα..

βαλτε και την ψυχτρα κανα 200 θα δοσω.

καλα θα δουμε...

αυτο που φοβαμαι ειναι οι μνημες που εχω ειναι 667(http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=18&product=903612)

και νομιζω οτι θα με κοβουν με τον c2d

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Ghost O/C

πιστευω πως μεχρι 400-450 το πολυ και με τις καταληλες ρυθμισεις οι μνημες θα αντεξουν

παρε πρωτα τα λεφτα στο χερι και μετα βλεπεις:p

δεν νομιζω τοσο πολυ ισως αν εβαζα memory cooler

τα μισα λευτα τα εχω και ακομα δεν εχει δοσει ουτε η γιαγια μου (big sponsor:p )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.