Jump to content


Δεν κανει φορματ..


Chrisargi

Recommended Posts

Παιδες προσπαθω να κανω format με το cd τον windows και εκει που ξεκιναει το preparing installation μου πεταει ενα μυνημα και μου λεει οτι

"setup was unable to read from or write to drive c. If a virus scanner is running disable it then restart setup"

αν ξερει καποιος να βοηθησει ας μου πει γιατι εχω απεγκαταστησει ολα τα προγραμματα σχεδον αλλα παλι δεν εγινε τιποτα:unsure: :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Καλος σας βρηκα...

Φορματ εχω ξανακανει περιπου 5 φορες μεσο του cd απλα πρωτη φορα μου γινεται αυτο,

Τα προγραμματα ασφαλειας τα απεγκατεστησα επειδη λεει "If a virus scanner is running disable it then restart setup" δεν ξερω τι virus scanner ειναι αυτο...:...: ?

Τι να κανω disable, μηπως υπαρχει αλλος τροπος να κανω φορματ?

Link to comment
Share on other sites

εχεις ξανακανει φορματ μεσα απο τα win?? μαλλον εχεις πολλαπλα setup το ενα πανω στο αλλο....και αν συνεχισεις ετσι θα κανεις πολλααααααα ακομα...

ακου πως γινεται.

1)μπαινεις στο bios και οριζεις boot from cd

2)βαζεις στο cd rom το cd των win

3)reboot

4)διαβαζει αν ολα παν καλα και βγαινει ενα msg inspecting your pc κλπ

5)μετα σε καποια φαση βλεπει τους δισκους σου και τα τυχων εγκατεστημενα λειτουργικα

6)επελεξε τον δισκο με τα win και κανε install ekei αφου κανεις low level format.

εχε κατα νου οτι μονο ετσι κανεις σωστη εγκατασταση λειτουργικου

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.