Jump to content



Πρόβλημα με Πλαίσιο (λύθηκε)


Βίξ

Recommended Posts

Θεσσαλονίκη κέντρο, όσες φορές χρειάστηκα RMA

(ένας 10άρης Seagate πριν 7 χρόνια, ένα MP3 player και μια φωτογραφική μηχανή)

με εξυπηρέτησαν άμεσα και με υποχρέωσαν κι από πάνω!

Το mp3 player ήταν ένα Trancend 256ΜΒ, χωρίς οθόνη και ραδιόφωνο, άσπρο χρώμα (κουραμπιές).

Το επιστρέφω αφού επί 10 μέρες ανοιγόκλεινε μόνο του και στο τέλος ψόφησε,

το κοιτάνε κατευθείαν, και με στέλνουν κάτω να πάω καινούριο.

Μου δίνουν ένα γ@μ@το μαύρο, (με οθόνη! :hehe: ) και στο ταμείο μου επιστρέφουν και 3 ευρώ,

γιατί λέει εγώ το πήρα 72, και τώρα μου δίνουν ένα με 69!

Φεύγοντας, με το mp3 στη σακούλα, λέω δεν παίζει, τώρα θα με σταματήσουν και θα πουν, "όπα φίλε, πού πας; πλάκα κάναμε!!"

Πάντως ο κολλητός μου, 2 στις 2 φορές έπεσε πάνω στον "στραβόξυλο" τεχνικό,

που τον ειρωνευόταν και αρνήθηκε να ελέγξει επί 2 μέρες τα εξαρτήματα, λόγω φόρτου εργασίας.

Ίσως να έπεσες πάνω σ' αυτόν...

Link to comment
Share on other sites

Α δηλαδή υπάρχει στάνταρ προβληματικός άνθρωπος εκεί μέσα? ΟΚ, πιστεύω οτι υπάρχουν άνθρωποι από το Πλαίσιο που διαβάζουν το φόρουμ, θα είναι σε θέση να ακούσουν τα τηλεφωνήματα αν προσέξουν τις ώρες και τις ημερομηνίες που δόθηκαν στο αρχικό μήνυμα και να λάβουν τα κατάλληλα μέτρα.

Νομίζω πάντως οτι πήραν κάποια μέτρα, γιατί 2 ώρες αφού έστειλα το αρχικό μήνυμα στο φόρουμ, με πήρε τηλέφωνο ο ίδιος τεχνικός και ζήτησε συγγνώμη για την αργοπορία.

Πάντως την αλλαγή της κάρτας την πήρα τελικά την Μεγάλη Πέμπτη. Η Albatron που είχε χαλάσει είχε όντως ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα που το αντιλήφθηκα μόνο όταν δοκίμασα την νέα κάρτα: η τουρμπίνα αντί να στέλνει αέρα μέσα στην κάρτα τον ρουφούσε έξω. Θεωρητικά αυτό θα μπορούσε να λειτουργήσει αλλά στην πράξη η κάρτα τα έφτυσε. Ίσως όμως να μην έφταιγε τελικά αυτό και απλώς να ήταν ένα ηλεκτρονικό μέρος χαλασμένο (γιατί νομίζω οτι η Nvidia υποστηρίζει εγγενώς πτώση συχνοτήτων στην περίπτωση υπερθέρμανσης).

Πάντως η XFX δουλεύει κανονικά. (Η Albatron είχε λίγα περισσότερα καλούδια στο κουτί της).

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε ποιον θα πέσεις πιστεύω παιδιά! Εγώ πλέον 90% ψωνίζω από Πλαίσιο (όχι on-line ακόμα) και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πριν από κάτι μέρες όμως πήγα με ένα φίλο να στήσουμε ένα μηχάνημα από Πλαίσιο (Μεταμόρφωσης) και πήγε ένας τυπάκος στον 2ο όροφο να μας χρεώσει 30 ευρώ συναρμολόγηση....!!!!

Δεν ξέρω αν ισχύει αυτό το καπέλο ή όχι, το θέμα όμως είναι ότι όταν πήγαμε να βρούμε ηχεία στο ισόγειο και μιλήσαμε με κάποιον άλλο πωλητή μας είπε ότι ΔΕΝ υπάρχει χρέωση για συναρμολόγηση :woot: .

Το παληκάρι ήταν άψογο, εξυπηρετικότατος και επαγγελματίας .

Δεν είναι τα 30 ευρώ επιπλέον, είναι η κίνηση και η κουτοπονηριά ορισμένων...!

Ο φιλαράκος μου είναι άσχετος εντελώς με τους Η/Υ, αλλά τον άλλο μήνα που θα πάει για 2ο σκληρό, θα τον αγοράσει από το Πλαίσιο και θα ψάξει να βρει τον συγκεκριμένο πωλητή στο ισόγειο!

Κάποιοι χαλάνε το image μιας επιχείρησης, αλλά ευτυχώς υπάρχουν και κάποιοι άλλοι που το ξαναφτιάχνουν!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.