Jump to content



προβλημα με ati x850xt


BILL5

Recommended Posts

για χαρα παιδια εχει ενας φιλος παρει την xpertvision x850xt256 με τα παρακατω χαρα/τικα: απο το e-shop

# Chipset: ATI Radeon X850XT.

# Μνήμη: 256MB GDDR3 στα 256-bit.

# Τοποθέτηση: AGP 8x.

# Engine Clock: 520MHz.

# Memory Clock: 1080MHz.

# RAMDAC: Dual 400MHz.

# Μέγιστη ανάλυση: 2048x1536 στα 85Hz.

# Pixel Pipelines: 16.

# Πρόσθετα χαρακτηριστικά: Έξοδοι D-SUB, DVI-I, TV-OUT. Πλήρης υποστήριξη DirectX 9, OpenGL 2.0.

# Εγγύηση: 1 χρόνος.

# Συσκευασία: Retail.

το προβλημα ειναι με τους οδηγους της ati αλα και απο το xpertvision(και απο το cd και απο το site τους πιο καινουργιους) οτι δεν παιζουν μερικα παιχνιδια ..... τελικα πρεπει να βαλουμε τους catalist η μονο τους drivers????/// αλλα και σε αυτη την περιπτωση μονο με τους οδηγους καποια παιχνιδια δεν παιζουν(οπως το pro6 κ.α)ενω αλλα παιζουν κανονικα οπως το need for speed carbon.... παρακαλω πειτε μου τι να κανω....μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση στους οδηγους που πρεπει να κανω?????

ευχαριστω εκ των πρωτερων για την πολυτιμη βοηθεια σας.....

Link to comment
Share on other sites

Ποιούς drivers έχεις περασμένους τώρα, και ποιά κάρτα είχε πάνω το pc πρίν? Βγάλτους με το Driver Cleaner και βάλε μια πρόσφατη έκδοση (τώρα είμαστε στην 7.3). Στο δικό μου έχω 6.10 η 6.11, και παίζουν όλα κομπλέ. Βγάζει τπτ περίεργα μηνύματα ή απλά δε φορτώνουν τα παιχνίδια?

Το Catalyst Control Center aka CCC δεν είναι απαραίτητο, εγώ πχ έχω να το βάλω ~1χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από inertiacreep

Ποιούς drivers έχεις περασμένους τώρα, και ποιά κάρτα είχε πάνω το pc πρίν? Βγάλτους με το Driver Cleaner και βάλε μια πρόσφατη έκδοση (τώρα είμαστε στην 7.3). Στο δικό μου έχω 6.10 η 6.11, και παίζουν όλα κομπλέ. Βγάζει τπτ περίεργα μηνύματα ή απλά δε φορτώνουν τα παιχνίδια?

Το Catalyst Control Center aka CCC δεν είναι απαραίτητο, εγώ πχ έχω να το βάλω ~1χρόνο.

επανω ειχε την 6600gt

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.