Jump to content


Πρόβλημα με Battlefield 2142


michailovits

Recommended Posts

Έχω αυθεντικό το battlefield 2142, και ενω τόσο καιρό το έπαιζα μια χαρά , σήμερα μόλιε πάω να μπω σε έναν στρατιώτη μου, μου βγάζει το εξής σφάλμα: ERROR

Your connection to EA Master server has been lost.Με αποέλεσμα να μη με πηγαίνει στο Man menu και να μη μπορώ να παίξω.Το ιντερνετ δεν φταίει γιατί αυτή την στιγμή σερφάρω χωρίς κανένα πρόβλημα και μάλιστα με τις αναβαθμίσεις του οτε το νετ μου πετάει.Τι μπορεί να φταίει ρε παιδιά?Το έχω εγκατεστημένο μόνο στον υπολογιστή μου πουθενά αλου.

αα και κάτι ακόμα,υπάρχει ελληνικός server για αυτό το παιχνίδι??Και αν ναι ποιός?

ΥΓ:Έχω εγκατεστημένο το νεότερο Patch (v1,20)και τους νεότεροτςς drivers για όλες τις συσκευές μου, και τα windows μου είναι τα xp professional με sp2

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

"κλασσικη περιπτωση βλαβης.."

dont worry, τρωει κατι τετοια κοληματα το παιχνιδι που και που...

το εχω παθει κ εγω,ενω εχω κανονικα ιντερνετ,αυτο να μην συνδεεται καν..μετα απο λιγη ωρα επανερχεται..υπομονη..

EDIT

και μενα αυτη τη στιγμη τα ιδια errors μου βγαζει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από michailovits [Σήμερα, στις 21:30]

ααα μάλιστα ρε παιδιά,ευχαριστώ.

Να ρωτήσω κάτι: υπάρχει Ελληνικός server σε αυτό το παιχνίδι?

Στον κοσμο σου ετσι ? :p τοσες φορες σε εχω φωναξει να μπεις στον greek-warriors / gr-of και εσυ με κλ@νεις :p

http://www.game-monitor.com/search.php?game=bf2142&location=GR

Επισης θα σου προτεινα να φτιαξεις νεο account γιατι τα stats σου ειναι αισχος :o

Link to comment
Share on other sites

ρε

GruntGR

τι είναι όλα αυτά??Είμαι λίγο αρ΄χαριος σε αυτό το παιχίδι.Αν μπορούσες να μου τα πεις θα σου το χρωστάω...

έχω κάνει κ ακόμα έναν στρατιώτη τον οποίο δεν το έχεις δει.Τον michailovits τον έχω παρατήσει λίγο.Αν θες βάλε με στην λίδτα φίλων σου.Με λένε S.M.Greek

και αν μπορείς σε παρακαλώ πες μου για αυτά που λες πιο πάνω

αα και κάτι ακόμα.Αυτό το greek-wariors titan είναι, γιατι με titan έχω φάει κόλλλημα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πάω να μπω πάλι στο acxouunt μου και βγαίνει ένα μήνυμα για 1 δευτερόλεπτο που λέει κάτι για το account μου ή και για το login μου (δεν θυμάμαι)και βγαίνει μετά πάλι το ίδιο σφάλμα.Έλεος δηλαδή.Θα περάσει το Πάσχα και δεν θα παίξω τίποτα....!!!

Λέτε να κάνω άλλο acount?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από michailovits

Λέτε να κάνω άλλο acount?

Προς θεού δεν χρειάζεται να προβαίνουμε σε βιαιότητες:p :P :p :P :p

Δοκίμασε αρχικά να κάνεις unistall το game (διέγραψε τα πάντα και απο registry)

και έπειτα ξανά install. Βάλε και το τελευταίο patch ver1.4 (μπορείς να το κατεβάσεις απο οπουδήποτε αλλά να ξέρεις ότι είναι μεγάλο και πρέπει να χεις καλή σύνδεση ώστε να τελειώσεις το κατέβασμα γρήγορα.

Κάντο αυτό και μετά βλέπουμε. Πάντως ένα φιλαράκι είχε το ίδιο πρόβλημα και έκανε αυτό που σου προτείνω παραπάνω και έπαιξε κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα έπειτα.

:banging: :banging: :banging:

Τώρα για το άλλο θέμα που ρώτησες ύπαρχουν πολλά ελληνικά clans αλλά απο προσωπική εμπειρία θα σου πρότεινα τα παρακάτω:

1.Athens Battlefield Clan

2.Greek Warriors

3.Greek Operation Forces

Και τα 3 αυτά clans διαστηριοποιούνται και σε άλλα games εκτός από Battlefield.

Μία ενημέρωση μόνο το Greek Operation Forces δεν δέχεται άλλες εγραφές αυτή τη στιγμή.

Βασικά για μένα είναι και το μόνο που αξίζει και μιλάω γενικώς αλλά και σα μέλος που είμαι.:T: :T: :T: :T: :T: :T:

Ότι άλλο θές πές μου....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου.

Μπας και μπορείς να μου δώσεις το λινκ για το patch 1,4 του battlefield2142 γιατί ούτε που ήξερα πως βγήκε και δεν μπορώ να πάω στο σιτε της εα κάπιοο κόλλημα έφαγε.Αν μπορείς δώσε ου το λίνκ

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε κοκολίκο δεν είπε κανείς τίποτα :wink: !

Πάντως ρε παιδιά πάλι δεν παίζει αυτό το παιχνίδι με πετάει.Θα κάνω unintall και install και το νεότερο parch όπως είπε ο κοκολίκος και μετά βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Έλεος, ενα πάσχα έχω για να παίξω υπολογιστή και τώρα το bf2142 δεν παίζει.

Εσας σας παίζει??Πριν απο το σφάλμα που σας είπα οτι μου βγάζει, βγάζει ένα άλλο μήνυμα το οποίο δεν προλαβαίνω να διαβάσω αλλά τώρα είδα οτι έλεγε στο τέλος please try again later.

Αν εσας σας παίζει παω να κάνω νέο account και θα ήθελα να μου πείτε πως θα κάνω γιατί δεν ξέρω τίποτα!

(πω...βάσανα...)! :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παίζει κανονικά.....

Πάντως ένα φιλαράκι είχε το ίδιο πρόβλημα και έκανε αυτό που σου προτείνω παραπάνω και έπαιξε κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα έπειτα.

:banging: :banging: :banging:

Link to comment
Share on other sites

’μα δεις ότι δεν παίζει και μετά από αυτό κάνε format. :wall: :wall: :wall:

Θα μου πείς τέτοια πράγματα θα κάτσει να κάνεις μέσα στο Πάσχα????? ????? .Αλλά ξέρω γώ μπορεί να ακούγεται τρελό αλλά μπορεί να δουλέψει......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilvou

Οι εγγραφες στους GR-OF δεν εχουν σταματησει ,οποτε οσοι πιστοι προσελθετε .....:)

Μμμμ και γιατί λέει στο banner του server we do not recruit at the moment anymore?Τουλάχιστον έτσι έγραφε μέχρι τη Πέμπτη.????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.