Jump to content


Πως φτιαχνουμε διαρροη σε ψυγειο?


MADKiller7

Recommended Posts

Καλησπερα,εχω ενα ψυγειο που εχει διαρροη σε ενα καναλι στη βαση της κολλησης (απ οτι ειδα),ξερει κανει πως μπορω να το φτιαξω?

ΥΓ.Καλη ανασταση σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κατι μπουκαλακια με ενα υγρο που λεει οτι

διορθωνει τετοιες διαρροες.Δεν ξερω αν οντως

ισχυει καθως δεν τα δοκιμασα ποτε.

Θελεις να σε στειλω ενα?Υποψιν οπως αναφερω δεν ξερω

τι & πως λειτουργει.

Καλη Ανασταση :)

Link to comment
Share on other sites

Αν το αδειασεις και περασεις σιλικονη στο σημειο και την αφησεις το βραδθ να στεγνωσει θα εισαι μια χαρα αν καταλαβα καλα.Δεν ανεβαζεις και καμια φωτο αν δουμε το σημειο.

Link to comment
Share on other sites

Κανε αυτο που λεει ο 2cpu.Εγω το δοκιμασα στο αμαξι αυτα τα μπουκαλακια με το υγρο και εκανε δουλεια.και ο μηχανικος που με το εδωσε με ειπε οτι ειμαι το 5ο αμαξι που εγινε απο αυτο το υγρο.

Link to comment
Share on other sites

Στο ψυγείο μιας υδρόψυξης δεν αναπτύσσονται πιέσεις, οπότε είναι πολύ εύκολο να "μπαλώσεις" την τρύπα... Οτιδήποτε έχει καλή πρόσφυση στο υλικό αυτό (σιλικόνες, ρητίνες κτλ.) θα σου κάνει γρήγορα τη δουλειά...

Και με τσίχλα κάνεις δουλειά σου (σχήμα λόγου είναι, μη βάλεις καμιά trident...:p)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.