Jump to content


αντάπτορες για κάρτες PCIe σε AGP και το αντίστροφο


testos

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν υπάρχει, δεν έχω δει κάτι τέτοιο. Ολοκληρωμένη δουλειά δεν μπορείς να το πεις ότι θα γίνει όμως, από την στιγμή που οι PCIe τρέχουν στα 100MHz και οι AGP στα 66MHz καταλαβαίνεις ότι μόνο ημιτελές θα είναι το αποτέλεσμα.

Αρχική απάντηση από DMylonas

Μπορεί να γίνει, έχει βγάλει η Albatron τέτοιο εξάρτημα, απλά ακόμα και εγώ δεν ξέρω πού υπάρχει στο Ελλαδιστάν...

http://www.techpowerup.com/?3272

Αυτό είναι για να βάλεις κάρτα AGP σε PCIe. Εκεί δεν χάνεις τίποτα βέβαια, γιατί από τα 66 στα 66 μένεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly [Σήμερα, στις 10:16]

Δεν ξέρω αν υπάρχει, δεν έχω δει κάτι τέτοιο. Ολοκληρωμένη δουλειά δεν μπορείς να το πεις ότι θα γίνει όμως, από την στιγμή που οι PCIe τρέχουν στα 100MHz και οι AGP στα 66MHz καταλαβαίνεις ότι μόνο ημιτελές θα είναι το αποτέλεσμα.

Αυτό είναι για να βάλεις κάρτα AGP σε PCIe. Εκεί δεν χάνεις τίποτα βέβαια, γιατί από τα 66 στα 66 μένεις.

οκ

είναι το atop της albatron.

αλλά δε λέει... το βρίσκεις πια μόνο στο ebay!

Έχει κι απώλεια ποιότητας (ή ταχύτητας) 10%

και κάνει μόνο για κάποιες ξεπερασμένες nvidia

το ξεχνάμε!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.