Jump to content



40+λεπτα για copy/paste απο drive στο σκληρο!!!!


gio7

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους κ χρονια πολλα!!:)

χωρις να γνωριζω κ πολλα αυτο που φαινεται στη φωτο δεν πρεπει να ειναι κ πολυ καλο!

:(

Εχω το nec4551A μητρικη ultra-d...απο τοτε που το πηρα(πριν κανα8μηνο) παρατηρησα οτι κατα την εγκατασταση παιχνιδιων(που ηταν σε dvd ή cd) ψιλοαργουσε.....

Να μην τα πολυλογω δεν εδωσα κ πολλη σημασια(λεω μπορει να φταιει το δισκακι κ.τ.λ).Να τονισω οτι ουδεποτε ειχα προβλημα κατα την αναπαραγωγη ταινιων απο νοικιαμενα ή αγοραμενα dvd(το χρησιμοποιω κ ως htpc)ή κατα την εγγραφη dvd ή cd.Μονο οταν περναγα αρχεια απο το δισκακι στο σκληρο(ειτε εγκατασταση αρχειων ειτε copy/paste)

Το αποκορυφωμα ηταν χθες που για να αντιγραψω τα αρχεια απο ενα T.Y dvd+r(4.15g)εκανε πανω απο 40 λεπτα!!!Ε λεω κατι δεν παει καλα.....εκανα το τεστ με nero κ το αποτελεσμα φαινεται στην εικονα..Εκανα το ιδιο,με το ιδιο δισκακι σε αλλο pc με pioneer drive(παλιο)κ εκανε γυρω στα12λεπτα....αρα το δισκακι δεν πρεπει να φταιει...

Υπαρχει περιπτωση να φταει το drive,ή θα επρεπε να εχω προβληματα κ κατα την εγγραφη κ την αναπαραγωγη?Για να μην καθομαι να ψαχνομαι για drivers,ασυμβατοτητες κ.τ.λ....

Παρακαλω οποιαδηποτε συμβουλη ευπροσδεκτη..

post-3637-1416073077,6622_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

DMA mode και 32bit transfer ειναι εναργα στο bios?

DMA mode ειναι ενεργο στα win?

Δοκιμασες με απλο DVD-Rom αν κανει το ιδιο?

To dvd πηγες να αντιγραψεις μηπως ειχε παρα παρα πολλα και μικρα σε μεγεθος αρχεια?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω καταρχην για την απαντηση....

Το 1ο θα το ελεγξω μολις βρεθω στο pc μου..

Το 2ο ειναι σιγουρα ενεργο(ultra dma mode 2 αν θυμαμαι)

Εννοεις να δοκιμασω αλλο drive στο πψ μου?

το δισκακι οντως περιειχε 96 ζιπαρισμενα αρχεια των 47,5 mb,αλλα δεν νομιζω να παιζει ρολο γιατι "Εκανα το ιδιο,με το ιδιο δισκακι σε αλλο pc με pioneer drive(παλιο)κ εκανε γυρω στα12λεπτα....αρα το δισκακι δεν πρεπει να φταιει"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.