Jump to content



ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ...


NIKOSE

Recommended Posts

Μετα απο αλλεπαληλες επανεκκινησεις και clear CMOS, προσπαθωντας να χρονισω σωστα τις μνημες μου, μετα απο καποιο σημειο..μετα τη ρυθμιση του bios και το restart, το pc ποσταρει και μπαινει κανονικα στα windows. Oταν ομως πατησω restart το pc σβηνει και οχι μονο δεν ξαναανοιγει μονο του, αλλα δεν ανοιγει ουτε με το πατημα του κεντρικου διακοπτη. Για να ανοιξει πρεπει παλι να του βγαλω το ρευμα, να του βγαλω την μπαταρια και να κανω clear cmos.

Toτε εκκινει, με ολες τις ρυθμισεις βεβαια στο auto μπαινει στα windows, αλλα πατωντας εππανακκινηση κανει τα ιδια.... τι συμβαινει?????Μπαταρια?????

Ψαχνονας ανακαλυψα οτι μετα απο καθε αποτυχημενη αποπειρα επανεκκινησης,

αναβει πισω απο το τροφοδοτικο μου (TAGAN 580) ενα μπλε λαμπακι, το οποιο σβηνει μονο οταν βγαλω ολα τα ρευματα...ξερει κανεις τι ειναι????

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βλέπω ότι τελικά έχουμε παρόμοιο setup..

κι εμένα το έκανε αυτό το τροφοδοτικό, όταν είχα 5 ανεμιστήρες στο κουτί (ναι, ό,τι να 'ναι.. :hehe: )

από τους οποίους οι 3 είχαν led (που έπαιρναν κανονικά τροφοδοσία, δεν άναβαν με τις στροφές μόνο)

οπότε υπέθεσα ότι είχα γονατίσει το rail των 12v

Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να κάνεις clear CMOS και τα συναφή.

Απλά κλείσε το τροφοδοτικό από το διακόπτη για κανένα 5λεπτο και θα είσαι οκ.

Όσον αφορα το πρόβλημα, δοκίμασε να βγάλεις τους ανεμιστήρες (άσε μόνο του ψυγείου, αφού βλέπω ότι έχεις w/c)

Δες αν είναι αυτό και το ξανακοιτάμε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dr. Gonzo [Σήμερα, στις 19:13]

Μάλλον βλέπω ότι τελικά έχουμε παρόμοιο setup..

κι εμένα το έκανε αυτό το τροφοδοτικό, όταν είχα 5 ανεμιστήρες στο κουτί (ναι, ό,τι να 'ναι.. :hehe: )

από τους οποίους οι 3 είχαν led (που έπαιρναν κανονικά τροφοδοσία, δεν άναβαν με τις στροφές μόνο)

οπότε υπέθεσα ότι είχα γονατίσει το rail των 12v

Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να κάνεις clear CMOS και τα συναφή.

Απλά κλείσε το τροφοδοτικό από το διακόπτη για κανένα 5λεπτο και θα είσαι οκ.

Όσον αφορα το πρόβλημα, δοκίμασε να βγάλεις τους ανεμιστήρες (άσε μόνο του ψυγείου, αφού βλέπω ότι έχεις w/c)

Δες αν είναι αυτό και το ξανακοιτάμε.

Εννοεις οτι εχω προβλημα στο τροφοδοτικο?? Δεν εχω αλλον ανεμιστηρα εκτος απο τους τρεις 120αριδες του ψυγειου..ουτε leds..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.