Jump to content



Ποιό ακριβώς να πάρω;


Zinc

Recommended Posts

Χαιρετώ άπαντες και περνάω απευθείας στην ερώτηση. Πρέπει άμεσα να βρώ μια motherboard κορυφής σε απόδοση/ποιότητα/υπερχρονισμό που όμως να πληρεί τα κάτωθι:

Socket 478

AGP 8x

Dual Channel DDR 400 (Unbuffered & Non ECC?)

Όλα αυτά πρέπει να εμπίπτουν στην κατηγορία του chipset ι865PE αν δεν κάνω λάθος.

Τι λέτε για κάτι από αυτά;

P4P800-E Deluxe

MSI 865PE Neo 2

Gigabyte GA-PENXP

...ή μήπως κάτι άλλο;

Και κάτι ακόμα... ΠΟΥ ΣΤΟ ____ ΘΑ ΤΟ ΒΡΩ;

Link to comment
Share on other sites

Το P4C800 είναι i875 και για τη μνήμη έχει parity και ECC. Εγώ δεν έχω πρόβλημα με αυτό αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να βάλω πάνω non-ECC dimms.

Τα PC3200 OCZ EL Titanium XTC που έχω πρέπει να είναι non-ECC. Εσείς σαν πιο σχετικοί θα μου πείτε αν υπάρχει πρόβλημα... απλά δεν θέλω ασυμβατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zinc

Το P4C800 είναι i875 και για τη μνήμη έχει parity και ECC. Εγώ δεν έχω πρόβλημα με αυτό αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να βάλω πάνω non-ECC dimms.

Τα PC3200 OCZ EL Titanium XTC που έχω πρέπει να είναι non-ECC. Εσείς σαν πιο σχετικοί θα μου πείτε αν υπάρχει πρόβλημα... απλά δεν θέλω ασυμβατότητες.

μπορεις να βαλεις μνημες non-ΕCC:)

Link to comment
Share on other sites

Τότε και κάθε πρόταση για i875 είναι ευπρόσδεκτη, μόνο που θα πέταγα από τη χαρά μου αν μου λέγατε με κάθε πρόταση και που θα βρώ το συγκεκριμένο προϊόν. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.