Jump to content



dx10 for winxp??


koukounis

Recommended Posts

Ωραια...κατεβασα ολα αυτα τα σχετικα , εκανα τις οδηγιες που μας λεει η MS αλλα τροω το ερρορ του αιωνα..Και ως δια μαγειας δε γνωριζω απο c++ και δε ξερω τι εστι Libraries και τα συναφη , μπορω να μαθω πως στο καλο γινεται debug ? Γιατι μου βγαζει προβλημα οτι δε βρισκει το windows.h..Εψαξα σε διαφορα forums να δω τι εστι αυτο αλλα δε πολυ καταλαβα...

Το εχει κανει κανενας αυτο ;

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρον αυτό που λέει...

Update: the programmer / author of the Alky project just posted a comment. It seems that to divert the issue I mentioned he want's to run the DX10 features not over the graphics card (GPU) .. but over the CPU.

Your graphics card does not need to support Direct3D10. Our libraries handle functionality that is missing from your card. You obviously won't get the same speed as if your card supported it, but depending on the speed of your CPU, most games should be fully playable.

- Cody Brocious

Now this is getting even more interesting because it allows DX10 gameplay with your DX9 graphics card.

τα εξτρά features που προσφέρονται με το dx10 τα τρέχει ο επεξεργαστής και όχι η κάρτα γραφικών... με δεδομένο όμως ότι το dx10 "δεν έχει καμμία σχέση με το dx9" (δεν ξέρω, έτσι το διαφημίζει ο βασίλης) αυτό ακούγεται τουλάχιστον απίθανο..... εκτός εαν το dx10 απλά έχει χτιστεί πάνω στο dx9 και έχουν κοινό "κώδικα"...

Link to comment
Share on other sites

Οχι...απλα θα παιζει games με dx10 χωρις ομως να αξιοποιη τα νεα του γραφικα και τις νεες του ρυθμισης...Απλα ολες οι καρτες γραφικων θα μπορουν να παιζουν τα game με dx10..Αυτο ξερω και εχω ακουσει..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.