Jump to content



Τι να πάρω με 200 euro??


GdamprXP

Recommended Posts

ποια απο τις 2 να επιλέξω ? Striker Extreme i680 (S775,DDR2) ή GA-N680SLI-DQ6 (s775, nF680i) φυσικα αν εχετα να προτίνετε κάτι καλύτερο στα 200 euro καλοδεχούμενο είναι

:D :D

Link to comment
Share on other sites

ASUS μονο και μονο για το ονομα. Μετα για overclocking παλι προτεινω ASUS. Απο θεμα χρηματων, παλι ASUS (αν τις ειδες απο πλαισιο, η ASUS ειναι απο 329 στα 299 μεσω site βεβαια ενω η Gigabyte ειναι ετσι κι αλλιως 299). Αξιοπιστια, ASUS. ΟΜΩΣ: αν διαβασεις τα διαφορα forums περι προβληματων της συγκεκριμενης μητρικης, μην φοβηθεις, μην αμφισβητησεις την ASUS, μην προβληματιστεις, απορησεις, τρελαθεις και ολα αυτα! Ολα ειναι θεμα συμβατοτητας. Εγω την εχω περιπου 1 μηνα και με εχει βγαλει ασπροσωπο και την αγορασα χωρις να εχω διαβασει ΤΙΠΟΤΑ για αυτην. Μετα διαβασα και τρελαθηκα και απορησα: μα ειναι δυνατον να επεσα στην μοναδικη καλη μητρικη? Δεν ξερω. Γνωμη μου ειναι. Η τελικη επιλογη ειναι δικη σου. :)

Link to comment
Share on other sites

με προβλημάτισες γιατι απο asus δεν έχω και πολυ καλή εμπειρία μέχρι τώρα... Για συμβατότιτα ρίξε μια ματια στο σύστημα της υπογραφής μου ..... Αλλάζει μόνο το mobo και μια 8800gts 320mb που θα βάλω

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις αυτα που γραφεις στην υπογραφη σου, μια χαρα θα εισαι. Κι εγω αυτα εχω στο περιπου. Και μην αγχωνεσαι. Βεβαια ειναι λιγο παλουκι να βγαλεις και να ξαναβαλεις μητρικη σε περιπτωση που τελικα δεν σου κανει αλλα νομιζω οτι αξιζει η δοκιμη... Μην στηριχτεις σε μενα. Παρε γνωμες και απο αλλους.

Link to comment
Share on other sites

όποια και να πάρεις το ίδιο καλές είναι. βέβαια εγώ θα έπαιρνα την gigabyte μ' αυτά που έχω διαβάσει γι' αυτήν ή την msi που νομίζω ότι είναι και πιο φθηνή. στα tests με τα αναβαθμησμένα bios η gigabyte είναι πρώτη και δεύτερη η abit τρίτη η msi και η asus .όλες με 680ι. η γνώμη μου πάρε την msi αλλά απ'τις δύο που είπες την gigabyte.

Link to comment
Share on other sites

ok σας ευχαριστώ κλείνω προς gigabyte αλλά δε ξέρω αν αξίζει να δωσω τα χρήματα για να αλάξω την ds4 που έχω... μίπως να αλάξω τροφοδοτικό? ή κατι άλλο? σκεύτομαι και για της μνήμες να πάρω 2 gb ocz gold. έχω μια επιταγή απο πλάισο που λίγει σε 3 μέρες 200 euro... εσείς τι θα αλάζατε ?

Link to comment
Share on other sites

το πιστωτικο δεν νομιζω να εχει ημερομηνια ληξης

Ειναι χρηματα που χρωσταει μια εταιρεια σε πελατη,σωστα?

Κι αν περασει η προθεσμια?Τα βαζουμε στην τσεπη?Και πως δικαολογειται αυτο στα βιβλια της εταιρειας???

Δεν ξερω ποια μητρικη θα παρεις,παντως μη βιαστεις να αποφασισεις

Link to comment
Share on other sites

όποια και να πάρεις το ίδιο καλές είναι. βέβαια εγώ θα έπαιρνα την gigabyte μ' αυτά που έχω διαβάσει γι' αυτήν ή την msi που νομίζω ότι είναι και πιο φθηνή. στα tests με τα αναβαθμησμένα bios η gigabyte είναι πρώτη και δεύτερη η abit τρίτη η msi και η asus .όλες με 680ι. η γνώμη μου πάρε την msi αλλά απ'τις δύο που είπες την gigabyte.

Link to comment
Share on other sites

όποια και να πάρεις το ίδιο καλές είναι. βέβαια εγώ θα έπαιρνα την gigabyte μ' αυτά που έχω διαβάσει γι' αυτήν ή την msi που νομίζω ότι είναι και πιο φθηνή. στα tests με τα αναβαθμησμένα bios η gigabyte είναι πρώτη και δεύτερη η abit τρίτη η msi και η asus .όλες με 680ι. η γνώμη μου πάρε την msi αλλά απ'τις δύο που είπες την gigabyte.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθείστε να βάζετε τίτλους πιο δόκιμους

με μεγαλύτερα απήχηση για ευκολότερη απάντηση

ΑΛΛΑ και για να μένει και κάτι στο ΦΟΡΟΥΜ

αν είναι να ανοίγουμε τυφλα thread να ικανοποιούμαι τις απορίες μας και

μετά να μη μπορεί κανείς να τα ξαναεντοπίσει....

Εγωκεντρικό κάπως....

μπορείς να κάνεις edit τον τίτλο?

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=8841&highlight=%F4%E9%F4%EB%EF%F5%F2

Link to comment
Share on other sites

τα χρήματα δε γίνετε να τα κρατήσω έχω μια επιταγή που προήρθε απο πιστωτικό και λίγει την παρασκευή. Στην κατοχή μου έχω αυτη την επιταγή 1 χρόνο περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Επιδει βλεπω οτι εχεις RAID πανω στο παρον συστημα σου ....

Εχουν αναφεθει (το επαθα και γω) οτι η commando δεν τα παει πολυ καλα με RAID :(

Μαλιστα μεσα σε μια εβδομαδα μου το εσπασε 2 φορες με 4 διαφορετικους σκληρους :mad:

Οποτε παρε και αυτο υποψην σου πριν αγορασεις κατι ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.