Jump to content


Πρόβλημα με Λογαριασμό ADSL...


angelos

Recommended Posts

Καλησπέρα φίλοι Labites

Πριν κάμποσο καιρό μια φίλη έβαλε dslcube στα 2048/640Kbps shared LLU (Vivodi)

Όλα καλά μέχρι εδώ.

Στίς 20-3 έκανε αίτηση για 2048/256Kbps όλα κιριλέ απο το τηλέφωνο

Τής ήρθε ο λογαριασμός αυτού του μήνα με το τιμολόγιου της 2048/640Kbps επικοινώνησε τηλεφωνικά για το τί εγίνε και δεν άλλαξε σύνδεση.

Στην τελική της είπαν

'' Δυστύχως βγήκε το τιμολόγιο και δεν μπορούν να κάνουν κάτι απο την πλεύρα τους''

Πώς μπορεί να κινηθεί για να μην την πιάσουν κορόιδο?

Ποία είναι η νομοθεσία που την καλύπτει?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να απευθηνθεί στην Υπηρεσία Προστασίς Καταναλωτή, θα κάνουν αυτοί όλες τις απαρέτητες ενέργιες και δεν θα πληρώσει τίποτα γιατι είναι δωρεάν.

Εγώ πρίν ενα χρόνο περίπου είχα πάει απο ένα γνωστό κατάστημα και πήρα μια σύνδεση ADSL Sparknet σε δύο β δομάδες έμαθα ότι η εταιρεία είχε οίκονομηκα προβλήματα και δήλωσε πτώχευση. Απο το κατάστημα όπου πήρα την σύνδεση δεν δεχόταν να την πάρουν πίσω και να μου επιστρέψουν τα λεφτά ή έστω να μου δώσουν μία άλλη σύνδεση. Τους πήρα τηλέφωνο και τους έβαλα τις φωνές και μού είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα έτσι πήγα απο εκεί να δώ τι θα γίνει και τους είπα ότι θα πάω σε αυτή την υπηρεσία και ξαφνικά το πρόβλημα μου λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως εγγράφως το έχει στείλει με φάξ

Η διαφόρα τιμής είναι 40-45 ευρώ.

Έριξα μιά ματία στους γενικού όρους αλλά δεν κατάλαβα και πολλά.

Δεν βρήκα δηλάδη κατι σαν ''Σε περίπτωση αλλάγης πακέτου...''

Και κανονικά μέχρι και σήμερα έπρεπε να πληρώσει το λογαριασμό.

Δυστυχώς μέχρι τώρα δεν έχω πιάσει γραμμή

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.