Jump to content


Θα ήθελα ένα νέο pcάκι!!! [Τα 'σκασα εν τέλει!]


dimpar

Recommended Posts

Τελικά πήγα πλαίσιο σήμερα το πρωί και... ηδού!

α). Intel Core2Duo 6600

β). Asus Striker Extreme, την πήρα τελικά αν και παίζει μια μ@μ@κία και λείπει η κάρτα ήχου και το μικρόφωνο, το κανόνισα βέβαια και θα πάω να τα πάρω τη Δευτέρα.

γ). BFG GeForce 8800 GTX :) τελικά έδωσα 500αράκι για vga.

δ). Mushkin DDR2 800 5-5-5-12

ε). Τσίμπησα το Corsair με τα 620W.

στ). Ένα seagate 320 για φινάλε!

Τελικά πήρα και τα Vista σε έκδοση DSP με 120Ευρά, στο ιντερνετ έχουν 99 νομίζω και μου έκαναν και έκπτωση 3% στο κατάστημα που αντιστοιχούσε σε 50 περίπου ευρώ. Όλα αυτα στο κατάστημα πλαισίου στο Περιστέρι.

Επλίζω να μην έκανα καμιά χαζομάρα, με τισ μνήμες ας πούμε, και παριμένω τη βοήθειά σας να το clockάρουμε λίγο το σύστημα :)

Τέλος ευχαριστώ όσους με βοήθησαν!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Έκανες λάθος με το τροφοδοτικό νομίζω. ΜΟυ φαίνεται ότι είναι πολύ λίγο. Έχεις 8800GTX, θα κάνεις και OC.Θα κάνεις και OC την GPU? Τι κουτί έχεις? Με τί ψύξη? Πόσους ανεμιστήρες? Με φως? 620W μου φαίνονται πολύ οριακά.

Link to comment
Share on other sites

Μμμ, η γραφικών λέει στο κουτί για 450W και επίσης ότι είναι μετρημένο με Typical PC configured with Intel Core 2 Extreme X6800, "Ο 6800 typical?" lol Δε νομίζω να clockάρω γραφικών. Κουτάκι έχω το Silverstone LC14M με 3 ανεμιστήρες. Φωτάκια όχι ακόμα :) Αυτο που έψαχνα από PSU ήταν ησυχία και πραγματικά είναι πολύ ήσυχο, το μόνο που με ξενερώνει έιναι τα καλώδιά του τα οποία είναι άθλια!!!

Και μια απορία: Υπάρχει λόγος να χρησιμοποιήσω 64bit Vista; Αυτά που πήρα θα τα αλλάξω γιατί δεν πρόσεξα ότι ήταν ελληνικά "GRRRR" και είναι 32bit

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το τροφοδοτικό. Δεν χρειάζεσαι παραπάνω. Ακόμα και για oc. Δεν θα πλουτίσουμε και την ΔΕΗ χωρίς λόγο. Ότι είναι της μόδας δεν σημαίνει ότι είναι και απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το τροφοδοτικο.Μην σας πω οτι σε Default θα σηκωνει και SLi.

To παλιο μου τροφοδοτικο OCZ 520 Powerstream(passive PFC) μια χαρα το σηκωνε το μηχανημα της υπογραφης μου με "σηκωμενη" 620/2100 την GTX και 3.4Ghz τον C2D.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.