Jump to content



Armed Assault [ARMA] Thread.


Occultist

Recommended Posts

Εγω καταλαβαινω, το συστημα μου ομως .... :p θελει εναν i7 για να στρωσει μου φαινεται, ειναι και πολλοι οι server που πανε το terrain detail απτο very low στο normal για να βλεπεις γρασιδι με το ζορι :S πολυ χειροτερα fps απ'το training camp ξερω γω που βαραω και 110 αμα λαχει

Τα modes ειναι απλα, capture the island coop deathmatch team deathmatch, στο CTI απλα κοιταζεις να μπεις σε μια squad με τους αλλους και να πηγαινετε απο περιοχη σε περιοχη, μεχρι η πλευρα σας να τις καταλαβει ολες,λογικα θα εχει καποιες πληροφοριες και στον χαρτη ( M ) καλη φαση γιατι κανοντας διαφορα μαζευεις λεφτα και μπορεις να πας πισω στο HQ να αγορασεις units και οπλα για σενα :devil:

Αμα θες να καταλαβαινεις περισσοτερα ..... κατσε διαβασε :phttp://ttp2.dslyecxi.com/

Thanx :)

Να σε πω... το vsync πως το εβγαλες???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

forced off απτο forceware control panel και το riva tuner, ειμαι 100% σιγουρος πως βγηκε γιατι βαραω μεχρι και 130 fps στο main menu :hehe: εσυ που εχεις ATI το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι βαλεις το ati tray tools να το βγαλεις απο κει και να βαλεις το flip queue size στο 1, στο εγγυωμαι θα δεις μεγαλη διαφορα στην αποκριση του χειρισμου ( ειδικα στο σημαδι )

Link to comment
Share on other sites

Οι κατέχοντες 4870χ2 βλέπετε crossfire στο arma II? Εγώ με το demo ότι ματζούνι και να δοκίμασα (exe rename και διάφορες επεκτάσεις στο shortcut) δεν δουλεύει με τίποτα.

Τα ιδια και εδω.... αλλα τι να το κανεις... αφου εχει το vsync...:suicide:

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα δεν βγαινει αμα το κανετε force off το vsync απτο ati tray tools? περιεργο :S

gbak δες το link στην προηγουμενη σελιδα, μια χαρα πιανει το sli με το utility της evga και δινει σχεδον τα διπλασια fps

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικο παιχνιδι,σε σημειο να μου τρεχουν τα σαλια(σοβαρα):sarcastic:

1368 x 786 ,με τις ρυθμισεις ολες στο high εκτος απο postprocessing και AF (low το πρωτο,normal το δευτερο)

εχω maximum 55 fps και minimum 30-33 :)

Και επαναλαμβανω το παιχνιδι ειναι ΘΕ'Ι'ΚΟ!! και τοσο δυσκολο,ακομα και στο πρωτο επιπεδο!!

Link to comment
Share on other sites

Θυμαται κανεις τι κανανε στο flashpoint οταν τους εκλεβες το τανκ στην βαση την νυχτα ? απλα καθοντουσαν ακινητοι και περιμενανε τον θανατο τους ( εκτος αμα ειχανε rpg ) μπραβο στην bohemia αυτο παει να πει αληθοφανες AI, btw μου ηρθε και το δικο μου απ'το play.com το πρωι, δεν το εχω βαλει ακομα ομως γιατι βαριεμαι, προτιμω να λιωσω λιγο το neo tokyo πρωτα :p

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το ARMA II, και το v-sync δε θέλει να βγει. Με E6700(3,2)+GTX285+4gbRAM+Vista παίζω με 22-23 fps, και κάποιες στιγμές καταφέρνω να φτάσω τα 30 όπου και κλειδώνει. Μάλιστα φτάνει και τα 35fps, αλλά και πάλι προσπαθεί (και τα καταφέρνει να γυρίσει στα 30).

Με v-sync off από nvcpl+d3doverrider, το v-sync είναι απενεργοποιημένο στα menu's, αλλά όταν ξεκινάει το παιχνίδι εχω τα αποτελέσματα που λεω παραπάνω. Το περίεργο είναι ότι κάποιες φορές ingame(ενα 2%), το v-sync παύει να λειτουργεί για μερικά δευτερόλεπτα ή 1 λεπτό. Τότε εχω min35fps/avg45/max55;). Μετά επανερχόμαστε στα 22άρια.

Εμένα μου κάνει για κακή συνεργασία των οδηγών με το παιχνίδι. Σημειώνω ότι εχω περάσει το 1.02.58134 patch, και εχω τις παρακάτω ρυθμίσεις :

http://i28.tinypic.com/xb0g3m.jpg

Οσον αφορά το παιχνίδι, μπορώ να πω ότι είναι ωραίο αλλά δεν είναι για όλους όσους παίζουν fps. Σίγουρα δεν είναι για εμένα. Έφαγα 30'+ για να ρυθμίσω τα κουμπιά, και όταν ξεκίνησα ψαχνόμουν για το τι πρέπει να κάνω.

Είχα δει φυσικά το χαρακτηρισμό tactical shooter, αλλά είχα δει και τα screenshot's και μου έτρεχαν τα σάλια:whistle2:. Βέβαια αυτό που βλέπω στην οθόνη μου δεν έχει σχέση με τα ss, αλλά και πάλι το παιχνίδι έχει καλά γραφικά. Εχει και αερκετά bug's επίσης, με αγαπημένο μου αυτό που σου δίνει τη δυνατότητα να δεις πίσω από μια επιφάνεια (πόρτα, λαμαρίνα οχήματος), όταν κολλήσεις τη μούρη σου σε αυτή.

Δε μου άρεσε, αλλά αν ξεπεράσω το πρόβλημα με το v-sync και επιτύχω ενα αξιοπρεπές framerate, μάλλον θα του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνιδι εχουμε πει απειρες πως δεν ειναι ενα απλο fps (πχ cod4) αλλα military sim συμφωνω για τα κουμπια γιατι και εγω περασα ενα μισαωρο να τα φτιαξω οπως με βολευουν, η πλακα ειναι οτι εχει τοσες λειτουργιες το παιχνιδι που κυριολεκτικα ξεμενεις απο κουμπια στο πληκτρολογιο, ευτυχως που καταλαβαινει την διαφορα μεταξυ του " παταω δεξι κλικ - κραταω δεξι κλικ πατημενο " και του shift - διπλο shift - shift + ταδε κουμπι.

Ειλικρινα δεν νομιζω να το προτεινα ποτε σε καποιον που δεν εχει παιξει ποτε του flashpoint ή που ξενερωσε το τελειως με το πρωτο ARMA ( ασχετα αν εχουνε τρομερη προοδο στο sequel ) τεσπα σχετικα με το vsync τωρα εγω σε xp και 182.50 forceware με το demo δεν ειχα κανενα προβλημα, μεχρι και 130fps εχω βαρεσει στο menu :p για δοκιμασε να βαλεις riva tuner, εγω το εχω κανει force off και απτο riva tuner και το απτο panel των forceware και δεν το ειδα ποτε στο παιχνιδι ενεργοποιημενο.

Δες και την τριτη σελιδα που αναφερω την πατεντα για να ενεργοποιηθει και η 2η gpu :) Α και δοκιμασε με windows 7 / xp κοβω το κεφαλι μου πως θα δεις αυξησεις.

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το vsync τωρα εγω σε xp και 182.50 forceware με το demo δεν ειχα κανενα προβλημα, μεχρι και 130fps εχω βαρεσει στο menu :p για δοκιμασε να βαλεις riva tuner, εγω το εχω κανει force off και απτο riva tuner και το απτο panel των forceware και δεν το ειδα ποτε στο παιχνιδι ενεργοποιημενο.

RT δεν εχω εγκατεστημένο. Εχω μόνο το d3doverrider, που είναι tool του RT, και από εκεί το κάνω force off. Παράλληλα με το nvcpl.

Φαντάζομαι από εκεί εννοείς και εσυ. Δε νομίζω να έχει νόημα να εγκαταστήσω ολο το RT ;

Δες και την τριτη σελιδα που αναφερω την πατεντα για να ενεργοποιηθει και η 2η gpu :) Α και δοκιμασε με windows 7 / xp κοβω το κεφαλι μου πως θα δεις αυξησεις.

Τις εχω διαβάσει ολες τις δημοσιεύσεις. Εχω δει που λες ότι Vista<XP/7. Μπορεί να το δοκιμάσω και στα XP.

Αρχικά θα περιμένω καινούριους οδηγούς. Η συμπεριφορά του παιχνιδιού ως προς το framerate, είναι τουλάχιστον περίεργη.

Αυτό με τη 2η gpu το είδα αλλά το αγνόησα λόγω GTX285.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.