Jump to content



Αλυσιδα ποδηλατου


ta03

Recommended Posts

Το αυτό^

Σε ποδηλατάδικο έχουν ένα μικρο ειδικό εργαλείο για αυτή την δουλειά..(μαγκώνει την αλυσίδα και σπρώχνει τον πίρο).

Τώρα άμα δεν θες να πας σε ποδήλατά να στο φτιάξει,μην πας αλλά δεν είναι σίγουρο οτι αυτός ο πίρος ξαναμπαίνει χωρίς το εργαλείο.Μπορεί πχ να το βάλεις και με το χέρι,αλλά εκεί που γκαζώνεις, ψάχνεις πίσω σου την αλυσίδα..:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos [Σήμερα, στις 16:39]

lol μου εχει τυχει.

να τρεχω καπου κ ξαφνικα....ωωωω τι ελαφρια ταχυτητα που εχω! :rofl:

έμενα ήταν κάτι τις ποιο οδυνηρό.Πήγαινα σιγά μεν,σαβούρα δε...:D

Link to comment
Share on other sites

ρε παρτε BMX να βρειτε την υγεια σας....!!!!

ουτε ταχυτητες ουτε τπτ

αλλα αμα κανετε μλκιες θα φατε αρκετες τουμπες.....εγω γυρισα μιση πλατεια σερνοντας το δρομο επειδη καποια καλη νοικοκυρα θεωρισε λογικο να αδιασει νερα με σαπουναδες στο δρομο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ειδικό εργαλείο για την αλυσίδα, όπως προειπώθηκε. Ωστόσο υπάρχει και πιο βάρβαρη λύση: την αλυσίδα σε μια μέγκενη, ένα καρφί και ένα σφυρί και προσπαθείς να βγάλεις ένα πίρο. Δεν ξέρω αν θα δουλέψει ούτε εγγυώμαι οτι θα ζήσει η αλυσίδα... :p

Υπάρχει και η περίπτωση η αλυσίδα να έχει έναν ειδικό κρίκο όπως επίσης προειπώθηκε, ο οποίος βγαίνει με το χέρι. Ωστόσο αυτό είναι κάπως σπάνιο καθώς γενικά οι αλυσίδες χωρίς αυτόν τον κρίκο είναι πιο "γερές" (λογικό...). :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.