Jump to content



ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ MULTIBAY ΘΗΚΗ


AGRIMI

Recommended Posts

με ενδιαφέρει να αγοράσω στο μέλλον ή και τώρα ακόμα (αν μου φανεί αναγκαίο) μία από τις παρακάτω θήκες.

1. aerocool coolpanel 2

2. aerocoll powerwatch

αυτό που ενδιαφέρει και θέλω να ρωτήσω είναι αν στα 2 παραπάνω μπορώ να ρυθμίσω την

θερμοκρασία βάζοντας π.χ. την τιμή στους 25 βαθμούς και να λειτουργούν στις ανάλογες στροφές όλοι οι συνδεδεμένοι ανεμιστήρες δηλ. να μην χρειαστεί να το κάνω χειροκίνητα ή αυτόματα για τον κάθε ένα ανεμιστήρα χωριστά (αν και δεν με πειράζει το τελευταίο αλλά ούτε κι αυτό το γνωρίζω). οποιεσδήποτε προτάσεις πάνω στις προδιαγραφές που ζήτησα καλοπροαίρετες. θα παρακαλούσα από Ελλάδα τα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτεινα αυτο εδω http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=17&category=69976909&product=922072

Μπορει να διαβασει τις θερμοκρασιες και να ρυθμισεις τις στροφες των ανεμιστηρων οπως θελεις.

Και ενα μικρο review http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=35908

Link to comment
Share on other sites

coolpanel 2 το ειχα και σιγουρα οχι, δεν το κανει αυτοματα. απλα εχει 4 αισθητηρες για τη θερμοκρασια και ελεγχει τις στροφες απο 4 ανεμιστηρες, αλλα εσυ καθοριζεις στις στροφες για καθεναν ξεχωριστα και δεν το κανει αυτοματα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ αλλά θέλω ένα που να ρυθμίζω την θερμοκρασία μια φορά σ ' όλο το σύστημα ή

σε κάθε ανεμιστήρα χωριστά και να ανεβάζει ή να κατεβάζει τις στροφές από μόνο του. δεν μπορεί κάτι θα υπάρχει από την στιγμή που υπάρχουν οι αισθητήρες είναι εύκολο να υλοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ψαχνω μια Multibay θηκη:

1) Να μπορει να ελεγξει αρκετους ανεμιστηρες (4-5-6)

2) Να μην εξεχει απο το case προς τα εξω για να κλεινει το μπροστινο καπακι

3) Με ενδιαφερει μονο ρυθμιση στροφων, καλο ειναι να χει ροοστατη και οχι απλα 5-7-12v

Εχετε κατι να προτεινεται;

Εχω δει αυτο:

ZALMAN ZM-MFC1 PLUS

αλλα εχει ρυθμιστες που εξεχουν και δεν ξερω αν θα κλεινει το μπροστινο καπακι.

Link to comment
Share on other sites

Αν ρωτάς εμενα κοίτα..

Και εγώ μεγάλο κουτί έχω και δεν γίνετε να τους βάλεις αλλιώς αν δεν κάνεις προεκτάσεις η αν δεν τα αλλάξεις τελείως τα καλώδια όπως έκανα:

22222.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.