Jump to content



C2 Duo E6600 + ???? (mobo ..ram)


bluesattack

Recommended Posts

Γεια σας .Σε συνεχεια αλλου ποστ τελικα αποφασισα να αγορασω τον C2D Ε6600 και ψαχνω μια motherboard αυστηρα μεχρι 120-130 Ε και κριτηριο τα εξης :

1.επιδοσεις (οσο γινεται...σε games η καθημερινες εφαρμογες )

2.σταθεροτητα..σταθεροτητα...σταθεροτητα....!!!

Δεν με ενδιαφερει καθολου το o/c -sli η προπτικη για αναβαθμιση ακομα κλπ κλπ...

μια που ειχα asus και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απο αυτην θα προτιμουσα παλι την ιδια...μαλιστα ειχα σκοπο να αγορασω την ASUS P5B-E RETAIL

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.522508

αλλα ειδα στο πλαισιο και αυτην P5WD2-E Premium

http://www.plaisio.gr/product.aspx?c...product=816523

η οποια ειναι λιγο φτηνοτερη(τριχες..) αλλα εχει chipset 975 σε αντιθεση με την αλλη που εχει 965... αρα λοιπον ειναι καλυτερη -ταχυτερη ?????(θεωρητικα..αλλο αμα δυσκολα μπορει να φανει αυτο..) η οχι ?

οπως επισης ειδα και evga nForce 650i Ultra αγνωστη μαρκα σε μενα αλλα και με αλλο chip που απο οτι εχω ακουσει ειναι ακομα πιο γρηγορο απο τα αλλα (??)...αυτην ειδα αλλα μπορει να παιζει και asus 650 ??η καποια αλλη ...

πεστε και εσεις καμια γνωμη ρε παιδια για καποιο απο αυτες τις 3 η οποια αλλη νομιζετε....αλλα οπως ειπα και πριν με βαση τη σταθεροτητα του συστηματος σε default καταστασεις (δεν με νοιαζει αν καποια βοηθαει στο o/c cpu ι εχει sli η με οποιαδηποτε ο/c ρυθμιση κανει παπαδες....)εξαλλου γιαυτα τα πραγματα λογικα θα θελει καμια kana 300 ....

και αν καποιος εχει καποια απο αυτες και τις εχει τεσταρει στο συστημα του ακομη καλυτερα...

Μετα θα ηθελα να μου πειτε και μνημες μεχρι 100 ε 2* 1gb που να ταιριαζουν στα παραπανω χωρις προβληματα -ασυμβατοτητες κλπ κλπ...παλι no o/c

ευχαριστω...ελπιζω να μην σας κουρασα :PP αλλα θελω να το στησω και να τελειωνω χωρις πολλα πολλα,....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.