Jump to content



Stock C2D Ψυκτρα και επιδοσεις σε Single-Core...


fusion

Recommended Posts

Τι λετε για αυτην την stock ψυκτρα για c2d? Ειναι καλυτερη απο την stock που πηρα με τον pentium630?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174032&product=914509

Παρατηρω ψηλοαλλαγες στο design γι' αυτο το λεω. Λετε να μπορει να ριξει στο δικο μου τα temps 3/4 βαθμους? Μιλαμε και για τζαμπα πραμα ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Εντελη μπορω να ακουσω καποια ποιο σοβαρη γνωμη?

Ειναι ιδια με την παλια που εχω, ειναι βελτιωμενη καπου?

Σημειωση δεν θελω σουβλακια σημερα, χθες ειχα καουρες:D :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ τι ψαχνεις τωρα.. Με 7ε τι περιμενεις....

Κοιταξε...στο κατω κατω τα λεφτα ειναι λιγα, οποτε παρ'τη και αν δε σου κανει δεν εγινε και τιποτα...

Παντως αν τη βαλεις και δεις παραπανω temps απ' οτι πριν μην παραξενευτεις....

Link to comment
Share on other sites

Ε γι' αυτο ρε φιλε ρωταω, μην μου βγει καμια μ@λ@κια στην τελικη.

Εξαλλου δεν ειπα οτι περιμενω κατι τρελο, απλα ρωταω αν θα εχω πτωση θερμοκρασιας.

Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

το σκεπτικό σου (ότι επειδή είναι ένας πυρήνας θα καίει λιγότερο) δεν ισχύει απαραίτητα.

να βρείς το TDP των επεξεργαστών που συγκρίνεις για να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Teodor_ch

το σκεπτικό σου (ότι επειδή είναι ένας πυρήνας θα καίει λιγότερο) δεν ισχύει απαραίτητα.

να βρείς το TDP των επεξεργαστών που συγκρίνεις για να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα ;)

Εχεις δικιο, απλα σκεφτομουν μηπως η intel ειχε βελτιωσει την ψυκτρα για τους διπυρηνους.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.