Jump to content



"Βολικη" ψυκτρα για στοκ 6600 ?


Tsakonas

Recommended Posts

Θαθελα τη γνωμη σας για το εξης ....Μιας και μπηκαν οι ζεστες ο 6600 παιζει 40 με 45 ακομη και με το σπιντστεπ...εχω δει και κατι 50-55αρες σε παιχνιδι....Ειναι σε στοκ συχνοτητες και δεν σκοπευω να τον κλοκαρω στο μελλον...Θαθελα λοιπον την γνωμη σας για ψυκτρα που να πληροι τις εξης προυποθεσεις

1)Να εχει ευκολη εγκατασταση (να μη χρειαστει να την βγαλω εξω ....τη μητρικη)και θελω παρα πολυ να αποφυγω το backplate ...

2)Να εχει λογικες διαστασεις.Εχω μικρο κουτι και ειναι καπως στριμωγμενα τα πραγματα μεσα

3)Να μην κοβει τελειως τον αερισμο των μοσφετς/pwm που καλυπτονται με heatpipes (γυρω απο τον επεξεργαστη)

4)Αν λεω αν τυχει ναναι και φτηνη καλα θαναι...

ειδα την infinity αλλα αφενος φαινεται μεγαλη αφετερου σε καποιο review λεει πως για καποιον που δεν κλοκαρει παρα πολυ δεν θα κανει τεραστια διαφορα...........

μηπως να δοκιμασω απλα να βαλω καλη παστα στην στοκ?

Link to comment
Share on other sites

Coolermaster TX 775......στα 20ευρω.

απευθειας κουμπωμα σε 775......σχετικα μαζεμενη σε διαστασεις.

με πλαστικο αεραγωγο ωστε να ψυχει και τα mosfets/pwms

ενδεικτικα για θερμοκρασιες.

με θερμοκρασια χωρου 25 βαθμους

κρατα εναν 4300 στα 3γιγα με 1.425ρευμα 30βαθμους σε idle και 50 σε load Orthos priority 7

και να μην ξεχασω οτι ειναι απολυτως αθορυβη.

Link to comment
Share on other sites

καταρχας σας ευχαριστω ολους παιδια....δευτερον...Agrimi ποια tuniq εννοεις????Στελνεις λινκακι η ονομα μοντελου???

Morpheus ετσι νομιζω κι εγω αλλα και με τον northwood εβλεπα 80αρες κι ελεγα "δεν πειραζει βρε μεχρι τα 100 εχουμε καιρο...." και μια μερα :bye: :bye: :bye: :bye: ........οποτε απο δω και μπρος....

του greekfragma η λυση μου φαινεται αρκετα ενδιαφερουσα...

Link to comment
Share on other sites

η διαφορα ΤΧ και ΤΧ2 τουλαχιστον οσο μπορεσα να την αντιληφθω ειναι οτι η 2 εχει διαφορετικο κουμπωμα και μπορει να μπει και σε AMD πλατφορμα.

για 20ευρω και τετοιες επιδοσεις που δινει για τις διαστασεις της απλα για μενα ειναι απο τις καλύτερες λυσεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.