Jump to content



Help με SONY 32''


maverick26

Recommended Posts

Καλημερα παιδια. Εχω παρει εδω και λιγο καιρο μια LCD Sony Bravia 2500 32''. Εχθες που έβαλα απάνω το υπολογιστη με συνδεσμολογία Dsub με λύπη διαπίστωσα οτι η οθόνη δεν με αφήνει να ανεβάσω την ανάλυση πάνω απο 1024Χ768. Τα πήρα στο κρανίο γιατί πίστευα οτι θα ήταν πολύ καλύτερη απο μια LG 32'' που πηρε ο ξαδερφος μου πριν ένα χρόνο και πιάνει αναλυσεις εως και 1280Χ1024. Στο manual λέει οτι η μεγιστη αναλυση που μπορει να πιασει η sony ειναι 1360Χ768 σε WXGA. TI σήμα ειναι το WXGA??

Link to comment
Share on other sites

οταν διαλεγω την αυτη την αναλυση μαυριζει η οθονη και λεει δεν υπαρχει σήμα. εδω και στη lg την 19'' που εχω ρε γαμώτο σε 1280χ1024 την είχα ολοκληρη 32 δεν μπορει???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από maverick26 [Σήμερα, στις 07:15]

Καλημερα παιδια. Εχω παρει εδω και λιγο καιρο μια LCD Sony Bravia 2500 32''. Εχθες που έβαλα απάνω το υπολογιστη με συνδεσμολογία Dsub με λύπη διαπίστωσα οτι η οθόνη δεν με αφήνει να ανεβάσω την ανάλυση πάνω απο 1024Χ768. Τα πήρα στο κρανίο γιατί πίστευα οτι θα ήταν πολύ καλύτερη απο μια LG 32'' που πηρε ο ξαδερφος μου πριν ένα χρόνο και πιάνει αναλυσεις εως και 1280Χ1024. Στο manual λέει οτι η μεγιστη αναλυση που μπορει να πιασει η sony ειναι 1360Χ768 σε WXGA. TI σήμα ειναι το WXGA??

H οθόνη σου φίλε μου είναι wide. Το WXGA σημαίνει Wide XGA.

XGA = 1280Χ1024

WXGA = 1360Χ768

Που σημαίνει πως όταν βάζεις την οθόνη σου να παίξει σε XGA της ζητάς να απεικονίσεις στον κάθετο άξονα περισσότερα πίξελ από αυτά που μπορεί.

Απλά επέλεξε την ανάλυση 1360Χ768 και θα είσαι οκ λογικά.

Link to comment
Share on other sites

στη sony ειχα κι εγω προβληματα με 1360χ768

απο dsub δοκιμασε 1280χ768

δουλευε μια χαρα σε εμενα με 2 μικρες μπαρες δεξια και αριστερα οι οποιες εξαφανιζοντουσαν οταν εκανες ζουμ στην εικονα (απο το κουμπι που διαλεγεις την αναλογια) και παραμορφωνε ελαχιστα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.