Jump to content



προτασεις αναβαθμισης


CUSTOMADE

Recommended Posts

Γεια σε ολους.Ψηνομαι εδω και καιρο για αναβαθμιση-δεν ειμαι και ο μονος;)- εχω μια 6600LE η οποια δεν...ψαχνομαι λοιπον για καμια καρτουλα γυρω στα 200 το πολυ ευρω.Αν θελετε προτεινετε και μεταχειρισμενα μοντελακια ουδεν προβλημα.Τελος,μια ερωτησουλα:εχω δυο dimmakia των 512 ΜΒ/533mhz σε dual channel,αν βαλω αλλα δυο ιδια θα εξακολουθω να εχω dual channel;ευχαριστω εκ των προτερων:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CUSTOMADE [Σήμερα, στις 00:18]

ευχαριστω για την απαντηση,για καρτα εγω σκεφτομουν την ati x1950 pro.Η 8600Gts ειναι καλυτερη;Δεν με ενδιαφερει το dx10-μεχρι να ερθει αλλωστε...

..."he GT is merely 15% faster than a 7600 GT in most scenarios; with the GTS performing at roughly 7900 GS or Radeon X1950 Pro performance. A Radeon X1950 Pro or 7900 GS for example will outperform the GTS in many scenarios and is a good amount cheaper. I can pick either one of them up here in the Netherlands for 150 EUR. Sure, these cards are not DX10 compatible but I think you'll see a lot of reviews today with exactly the same sentiment. Yours truly expected more performance. The 32 Shader cores and the choice of 128-bit memory are the responsible key issues here, and NVIDIA knows this."...

http://www.guru3d.com/article/content/426/22/

Κάπως έτσι είναι..εξαρτάται και σε τι αναλυσεις πάιζεις, τι οθόνη έχεις...Περίμενε και το R6χ0 (2600/2400) ή δες και την 8800GTS 320Mb στα 270ε. Ξέρω σε φώτισα τωρα...:p Αλλά σε αυτή την κατηγόρία λόγο του Dx10 είναι περιεργα τα πράγματα. Η Χ1950pro σε πολλους τίτλους τα πάει λίγο καλυτερα, αλλά μην σου κάνει έκληξη αν στο μέλλον βγουν παιχνιδια που θα πάιζουν καλυτερα στην 8600GTS ακόμη και σε dx9.

Θα πάρεις τώρα κάρτα και θα είναι dx9? Ξέρω γω ? :...: Ας πει και κανενας άλλος την γνώμη του.

Θα έψαχνα για μετχ 8800GTS.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι εχω τροφοδοτικο 400W noname που σιγουρα δεν σηκωνει την 8800GTS.Αν ειχα καλυτερο τοτε σιγουρα θα την χτυπαγα.Επισης παιζω σε 1280x1024 και εχω κοντα στα 200 το πολυ,οποτε ειμαι μεταξυ X1950 Pro και 7900 GS.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.