Jump to content



Vista & 3com officeconnect 11g = no go


astrolabos

Recommended Posts

Ύστερα από μια επιτυχή εγκατάσταση των Vista στο laptop μου, δοκίμασα να συνδέσω τον υπολογιστή μου σε το ασύρματο router της 3com το officeconnect 11g. Όντας πριν στα XP, είχα βάλει Wifi Access Protection WPA-PSK. Ε, περιττό να σας πώ ότι στα Vista δεν συνδέεται με το ασύρματο δίκτυο ούτε με σφαίρες. Η μόνη περίπτωση με την οποία μπορώ να συνδεθώ με το Wireless router είναι αν απενεργοποιήσω τελείως το WPA, το οποίο δεν το θεωρώ και την καλύτερη λύση.

Έχετε κάτι να μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

ουφ......εγω ευτυχως εχω μονο ενσυρματο:p

περαν της πλακας......το ρουτερακι τρεχει το τελευταιο firmware απο δω?

http://www.3com.com/products/en_US/result.jsp?selected=6&sort=effdt&sku=3CRWDR100A-72&order=desc

προσφατα βγηκε το τελευταιο.

κατι τελευταιο........δεν κατεβαινεις ενα επιπεδο security κατω?

δεν εισαι και καποιος που δεν το κατεχει το αθλημα......και χωρις wpa-psk μπορεις να καταλαβεις εαν καποιος αρχισει να παιζει με το λαπτοπακι σου:)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Τελικά όσες προσπάθειες και να έκανα, με το 3com προκοπή δεν είδα. Μάλιστα στο ίδιο laptop, με τις ίδιες ρυθμίσεις το US Robotics που αγόρασα, συνδεόταν αμέσως, ενώ το 3com ήταν τα ζώα μου αργά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.