Jump to content



Ψυκτρα για oced athlonxp2500


Kostas007

Recommended Posts

εχω τον 2500 και δουλευει στα 2,4 αλλα τωαρ το καλοκαιρι αρχιζει και κανει κολληνμετα

θελω να παρω μια ψυκτρα καλη γυρω στα 30 ευρω...

ειδα κατι ζαλμαν αλλα δε κανουν για τη μητρικη μου επειδη δεν εχει τρυπες...

καμια αλλη προταση?

Link to comment
Share on other sites

Με 38ευρο περνεις Scythe Cooler Infinity! την εχω! Εξαιρετικη ψυκτρα! Και με λιγα παραπανω ευρο πας σε tuniq που αυτη τι στιγμη ειναι η καλυτερηστην Ελληνικη αγορα... Zalman? Οχι... Ετσι και αλλιως οχι.Εγω δεν στην προτεινω. Με λιγα λεφτα παρε infinity πολυ καλυτερη και απο ζαλμαν:happy:

Link to comment
Share on other sites

Για Socket A?? Δε μπαινουν οι παραπανω σε xp.. Μεχρι 30ε το μονο καλο που βρηκα ειναι αυτο --> http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.912204

Edit:Ωπ ακυρο τωρα ειδα για τις τρυπες.. Δε ξερω αν θελει τρυπες η παραπανω ψυκτρα αλλα με κλιπ και κατω απο 30ε δε ξερω αν θα βρεις..

Εναλακτικα αυτη --> http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.912204 ειναι πολυ καλη ψυκτρα.. Δοκιμασμενα..

Link to comment
Share on other sites

κατ αρχην εμενα η μητρικη ειναι socket 461:whistling

και αμα πας εδω http://www.zalman.co.kr/product/cooler/7000(AB)_462MBlist_eng.htm

θα δεις οτι τη μητρικη μου την εχει ασυμβατη για τον λογο που ανεφερα στην αρχη...

η σονικ ταουερ που υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει overclocking

απο τα 2500 (1.83) εχει παει 2.4

ειχα μια αλλη ψυκτρα θηριο αλλα εχει αρχισει και ψοφαει...

θελω να ειναι αθορυβη να ψυχει καλα και να φαινεται ωραια...ζηταω πολλα?:innocent:

Link to comment
Share on other sites

Kοιτα η infinity δεν ειναι τοσο μουρατη αλλα ειναι αθορυβη και εξαιρετικη σε επιδοσεις...Τρεχω σε πολυ χαμηλες θερμοκρασιες.. ! Αλλα αν πας μονο για μουρη ή πας σε zalman που δεν θα σου δωσει τις αποδωσεις ιnfinity -tuniq ή πας σε tuniq tower -led που εχω κανει και αντιστοιχο ποστ γι αυτην ;) και πλεον στα παρεχει ολα! ομορφια αποδωσεις ησιχια..http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=39017

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ψάχνεις καμιά παλιά Thermalright XP 90 ή 120. Και τζάμπα θα σου βγεί και γομάρι δεν είναι (όπως οι καινούργιες) και την δουλειά τους την κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο εχεις την ιδια παστα? μπορει με μια αλαγη να εισαι πιο δροσερος. στο κουτι τι ανεμιστιρια εχεις? προοπτικη να αλλαξεις ανεμιστηρα με εναν πιο δυνατο? μηπως τη ψυκτρα την εχει σφυξει πολυ/λιγο?

Link to comment
Share on other sites

παστα αλλαζω καθε μηνα

αλλαξα και προχτες παλι αλλα τιποτα

καθε καλοκαιρι τα ιδια προβληματα εχω...

ο ανεμιστηρας δουλευει στο φουλ και μου παιρνει και τα αυτια

το κουτι ειναι τιγκα στους ανεμιστηρες,δεν εχω προβλημα εξαερισμου..

arctic silver5 εχω...

oute oi thermalright κανουν...

Link to comment
Share on other sites

αυτες που πανε πακετο με τον επεξεργαστη σε 2,3 μηνες ξερενονται λεει εντελως. καλες οπως ΑΣ5 κρατανε πολυ. καθε 5,6 μηνες πιστεβω ειναι καλα. αλλα βασικα οταν βλεπεις οτι ανεβαζει θερμοκρασια χωρις λογο τοτε αλλαζεις αλλα το κλιμα τις ελλαδας δε βοηθαει σε αυτο.... το χειμωνα κρυο καλοκαιρι ζεστη που να το καταλαβεις τι φταιει....

την ψυκτρα αναμεσα στα φινς τη καθαρησες??? αποτι την ειδα εχει παρα πολλα φινς πολυ κοντα το ενα με το αλλο... αμα μαζεψανε σκονη αναμεσα τοτε βρηκες τον ενοχο... ακομα την λυση να χαμηλωσεις λιγο τη συχνοτητα της cpu τη σκεφτηκες? 8αρης ειναι ο ανεμιστηρας που παιρνει δε γραφει στο σιτε

Link to comment
Share on other sites

ναι 8ρης και εχει ανταπτορακι για να χωραει στην 6αρα ψυκτρα

την καθαρισα τελειως

τον επεξεργαστη δε το κατεβαζω!ετσι για το γαμωτο!

παντως σημερα που ανοιξα κλιματιστικο δεν εμφανισε κανενα προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.