Jump to content



dfi ultra-d + ati 1800xl no work


kingzback

Recommended Posts

βαλε ενα ντιμμ μνημης στο σλοτ2 αν θυμαμαι καλα και ξαναδοκιμασε. τι κανει? επισης η καρτα να ειναι στο PCIE1. συνδεσε και τις 4 τροφοδοσιες της μητρικης καλου κακου.

Link to comment
Share on other sites

Σε pc που εφτιαξα σε φιλο,μου εκανε ακριβως το ιδιο πραγμα.Βγαλε την μπαταρια για ενα 5λεπτο και μετα ξαναβαλε μπρος να δεις παιρνει;εμενα ετσι εφτιαξε και μετα αλλαξα BIOS.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Rommel.Gr [Σήμερα, στις 12:14]

Σε pc που εφτιαξα σε φιλο,μου εκανε ακριβως το ιδιο πραγμα.Βγαλε την μπαταρια για ενα 5λεπτο και μετα ξαναβαλε μπρος να δεις παιρνει;εμενα ετσι εφτιαξε και μετα αλλαξα BIOS.

Το εκανα. Ολα και καινουριο bios. Kαι μητρικη και καρτα γραφικων δεν εχουν προβλημα παντως

edit: Με dfi ειχες το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kingzback [Σήμερα, στις 12:21]

Το εκανα. Ολα και καινουριο bios. Kαι μητρικη και καρτα γραφικων δεν εχουν προβλημα παντως

edit: Με dfi ειχες το προβλημα?

Οχι με ABIT καθε φορα που εκανα reset bios με την μπαταρια bootare κανονικα,ενω αν δεν εβγαζα μπαταρια δουλευαν τα παντα(λαμπακια,ανεμιστηρες κτλ)αλλα δεν εδινε εικονα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κι εγω 24πινο εχω βαλει. Η καρτα παραμενει κρυα και ο ανεμιστηρας της δουλευει. Οταν βαζω την εξωτερικη τροφοδοσια της καρτας σβηνει το ενα led και μενει αναμμενο μονο το t_fault. Κατι μου λεει οτι για καποιο λογο δε λειτουργει η τροφοδοσια του slot απο τα επιπλεον 4pin. Πως μπορω αραγε να το διαπιστωσω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, να πω την αμαρτία μου, 20πινο είχα βάλει...

Δεν νομίζω όμως να έπαιξε ρόλο καθότι δούλευε ΟΚ 2 χρόνια και ξαφνικά άρχισε να μην μπουτάρει.

Τεσπα, έστειλα την cpu RMA και περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.