Jump to content



!!!!!Πρόβλημα με FireFox & Internet Explorer!!!!!


Αχιλλέας

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Αχιλλέας

οχι ακομα. αλλα μαλλον θα το δοκιμασω αμεσα. jpavly, εσυ τι λες για Αd-aware2007+ccleaner+spybot? να τα εγκαταστησω? δεν θα υπαρξει προβλημα?

Kανενα προβλημα. Μονο αν εγκαταστησεις καινουργιο antivirus ή firewall, θα πρεπει να απεγκαταστησεις το παλιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

jpavly, επειδη εχω τα XΡ στα ελληνικα για πες μου μια: το System Restore Service δεν το εντοπιζω στο services.msc. μηπως το γραφει στα ελληνικα?

αντι για το Avast! μπορω να χρησιμοποιησω το NOD32?

Link to comment
Share on other sites

Για το system restore: κανε δεξι κλικ στο εικονιδιο "Ο υπολογιστης μου" και θα το δεις.

Αντι για avast μπορεις να χρησιμοποιησεις οποιο antivirus θες. Απλα το nod32 που εχεις ηδη εγκατεστημενο μαλλον δεν ειναι ενημερωμενο ή για καποιο αλλο λογο δεν κανει καλα τη δουλεια του. (αληθεια, εκανες full system scan με to nod?)

To adaware,οπως και το spybot ,ειναι προγραμματα που απλα σκαναρουν τον δισκο σου για κακοβουλα προγραμματα πχ spyware, dialers κτλ.

Link to comment
Share on other sites

το NOD32 το εχω βαλει να σκαναρει το pc καμποσες φορες και μου βρισκει συνιθως προσβεβλημενα αρχεια .dll στο φακελο system32 τα οποια παταω να διαγραψει καθως δεν μπορω να κανω τιποτε αλλο.:help:

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κωδικό πας στο Control Panel (Πίνακας Ελέγχου), User accounts (Λογαριασμοί Χρηστών) και εκεί επιλέγεις τους users που έχουν passwords και πατάς Remove a password (Αφαίρεση κωδικού).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Αχιλλέας

ερωτη:

τι ειναι ο dealer και τι κανει ακριβως?!!!!!

Dealer? Μήπως εννοείς Dialer? Είναι το πρόγραμμα που κάνει κλήσεις μέσω ενός dial up modem σε Κορέα κλπ και φουσκώνει τους λογαριασμούς του ΟΤΕ με 500ευρα!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα τι μου εβγαλε το spywaredoctor στο τελευταιο σκαναρισμα:

<instant access is a dialer and its links are related to akamai.downloadv3.com>

τι σχεση λες να εχει αυτο με την σελιδα που προσπαθει να φορτωσει ο internet explorer?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.