Jump to content



Τηλεοραση LCD 32'-42'


gns

Recommended Posts

Γεια σας παιδια μπορειτε να μου προτεινετε καποια τηλεοραση LCD μεταξυ 32' και 42' με max budget 1700euro.

Προτιμοτερο θα ηταν να ειναι μεταξυ samsung και pioneer και να ειναι full hd (αν και σε αυτα τα λ7 δυσκολο το βλεπω).

Η τηλεοραση θα δουλευει με αναλογικο σημα(προς το παρων) και θα χρησιμοποιητε κυριως για dvd και συνδεση με το pc.

Αν και ψιλοασχετος θα ηθελα η τηλεοραση που θα προτεινετε να εχει καλο panel(s-pva) και να την εχετε δει απο κοντα για καλυτερα συμπερασματα

Thx

ps:η αποσταση θεασης θα ειναι περιπου 3-4m

Link to comment
Share on other sites

Full hd μονο σε sharp aquos 37"

Επειδη και εγω ψιλοψαχνομαι, σε δυο επιλογες εχω καταληξει...

1)Samsung LE46N71B απο πλαισιο με 1400ε (46αρα με πολυ καλη εικονα)

2)Panasonic (plasma) Viera TH-42PX70E με 1450ε.Φοβερη εικονα.

3)Αν ψαξεις σε media markt και κωτσοβολους,fnac σιγουρα μπορεις να βρεις demo τηλεορασεις 42" full hd με 1600ε... Δεν θα επαιρνα απο αυτες παντως.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερετε τι panel εχει η samsung?

Επισης σε pioneer δεν εχετε να προτινετε κατι σε αυτη την κατηγορια?

Τελος μια απορια επειδη δεν ειχα ποτε lcd απο οτι ειδα σε ενα φιλο (thomson lcd 32') απο τα 2 μετρα φενονται κουκιδες στην εικονα, αυτο ειναι φισιολογικο? Στις δυο πιο πανω τηλεορασης φενετε αυτο?

Τhx

Link to comment
Share on other sites

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=538633#post538633

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=520385#post520385

Αν παλι δεν σου καθεται ψυχολογικα καλα το 1024χ768 που προσφερει η Panasonic 42PV60(plasma) στα 1000€ περιπου (ή μια πιο ακριβη PIONEER PDP-436RXE 43" ..100hz(!!!) )

τοτε δες και sharp aquos xd1-e σε 37 και 42 ιντσες αντιστοιχα

Δες και LG 37LF65 κα8ως και την αντιστοιχη σε 42

Και μια toshiba 42X3030D

Για την sharp ξερω οτι ειναι καλη ...(ειχα δει την 37αρα τοτε που κοιτουσα..)

η LG δεν την ξερω..σε ενα διαφημιστικο την πετυχα..απλα μου εκανε εντυπωση η τιμη της

H toshiba ενα παλιοτερο μοντελο που επισης ειδα απο κοντα μου αρεσε..(και δεν ηταν 1080p αλλα 1080ι ......αυτη δεν ξερω αν ειναι και p)

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το διπλο post μολις τορα ειδα αυτο το μοντελο της samsung http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=69975781&product=955973&tab=marketing

Ειναι καλυτερη (απο θεμα ποιοτητας και εικονας) απο τη samsung που αναφερεται πιο πανω αφου εχει και ενσωματομενο ψηφιακο δεκτη?

Thx και παλι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΝTG [Σήμερα, στις 20:57]

τοτε δες και sharp aquos xd1-e σε 37 και 42 ιντσες αντιστοιχα

Με την Sharp LC-37 XD1E είμαι πολυ ικανοποιημένος. :happy:

(όταν έψαχνα τα είχε όλα και σε καλή τιμή)

’σχετο, πώς έπεσε έτσι η τιμή της ρε γ@μOto ? Θα είχα την LC - 42 τώρα φτουουου :p :...:

Εdit: Χωρίς να έχω δει τις εικόνες , η LCD 40'' Bordeaux φαίνεται να είναι καλύτερη και άποψη ποιοτητας εικόνας ( δεν είμαι σιγουρος όμως). Μελλοντικά τα ψηφιακα καναλια (με τον δέκτη που λες) καθως και ταινίες θα τις εκμεταλλευτείς καλυτερα με 1920x1080 Ανάλυση.

Εγω προτίμησα ανάλυση απο μεγεθος πάντως.

Link to comment
Share on other sites

ότι και να πάρεις να υποστηρίζει 1920*1080. όσο για pioneer άστο γιατί είναι ακριβές οι αναθεματισμένες. η sharp aquos είναι φοβερές. άλλωστε ο πρώτος κατασκευαστής panel σε τηλεοράσεις είναι η sharp. η samsung το 20% της παραγωγής της στην sharp την δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ομως η 42xd1e ξεφευγη απο το budget λετε πως καλυτερα θα ηταν να παρω την αντιστοιχη σε 37' παρα την LCD 40'' Bordeaux?

Λετε να περιμενω ακομη λιγο μεχρι μεσα του καλοκαιριου για να πεσουν οι τιμες ή τζαμπα θα περιμενω?

Υπαρχει καποιο αλλο μοντελλο σε 1920*1080 το ιδιο με καλο στο budget μου?

Link to comment
Share on other sites

http://www.perfectshop.gr/pub/el/catalog/ProductDetail.aspx?9640

Στην εδειξε ο φιλος πιο πανω.Σε αυτα τα χρηματα ειναι φοβερη!Δεν ηξερα οτι ειχε ερθει η νεα φουρνια της lg.

Καλες ειναι, κομψοτατες και με 2 χρονια εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.