Jump to content


Abit IN9-32 max wifi +bios


Vassilis_X

Recommended Posts

Καλησπερα.. θα ηθελα να μαθω αν και σε αλλους οταν βαζουν το bios version 1.2 beta 3 βγαζει κοκκινες ενδιξεις το uguru.. επισης οταν βαζω δικες μου τιμες στις μνημες δηλαδη 925 mhz me 2.25 volt (G.Skill 800 mhz) ξεκιναει κανονικα το pc και μετα απο 20' περιπου κολλαει το συστημα..

Μπορει να με βοηθησει κανεις??? εχω απελπιστει!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμασει όλα τα bios και το μόνο που είμαι ικανοποιημένος είναι το 10.Οι κόκκινες ενδείξεις στο uGuru δεν σημαίνουν κάτι.Πχ σε μένα στο ddr2 vtt ήταν κόκκινο και αύξησα τα όρια για να μην είναι.Δες αν έχεις την τελευταία έκδοση του ugugu 3.1.03 και άν έχεις vista για να το εγκαταστήσεις τρέξτο ως διαχειριστής.

Όσο για τις μνήμες 925 για 800αρες μόνο με 2.25ν δύσκολο μου φαίνεται.Στα 800 λειτουργουν σταθερά με 2.25ν?

Υ.Γ.

Το uGuru λέει ότι θέλει,μη το εμπιστεύεσαι,ειδικά για θερμοκρασίες.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη μπερδεύτηκα.Τα όρια δεν αλλάζουν.Από το βιος άλλαξα την επιλογή beep και από το guru απλά το έκανα να μην τα ελέγχει.

Τον ρώτησα για τις μνήμες,τις έχει 4-4-3-5-2Τ με 2.3ν.

Οι ρυθμίσεις μου για 3.4ghz είναι:

cpu volage1.46v

cpu vtt 1.20v

NB voltage 1.45v

SB voltage 1.50v

Hypertransport 1.20v

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.