Jump to content


ερωτηση για LANPARTY UT NF4 SLI-DR Expert


star painter

Recommended Posts

καλησπερα και σε εσενα

ευχαριστο για την απαντηση σου γιατι λυνει την απορια μου.

διοτι σε ενα μαγαζι που πηγα να αγορασω χ2(διπυρηνο amd) μου ειπαν οτι

πρεπει να εχω socket ΑΜ2 για να λειτουργισει ο διπυρηνος amd και γι' αυτο εθεσα το παραπανο ερωτημα.

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη πωλουνται χ2 για 939? γιατι δεν βρισκο μαλλον....

(AMD ATHLON 64-X2 4600+ 2.40GHZ AM2 BOX) αυτος εδω που ρωτησα σωστα μαλλον μου

απαντησαν γιατι ειναι για 940 αλλα γνωριζεται που μπορω να βρω cpu χ2 για 939 ?

Link to comment
Share on other sites

πολυ τσιμπημενη τιμη.........κανα 100αρη το πολυ θα εδινα για τον 4200.

να σου κανω μια προταση αν και ειμαι AMD-maniac....

αυτη τη στιγμη η Intel ειναι μπροστα.....

εαν μπορεις να δωσεις μεταχειρισμενη την μητρικη σου.....κρατα μνημες και καρτα γραφικων και παρε μια μητρικη για Core2Duo με εναν 4300

100ευρω ο 4300 και ακομα 90-100 για μια μητρικη.εαν βγαλεις και τα σπασμενα απο την πωληση της 939 ΜΒ που εχεις σου ρχεται ενα 30αρακι-50αρακι παραπανω αλλα πιστεψε με δεν θα το μετανιωσεις......πας σε νεα πλατφορμα που αντεχει πολυ παραπανω στο χρονο.

η AMD ηδη εχει ξεγραψει το AM2 στον οριζοντα και παει για το επομενο socket.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στην αρχη κατι τετοιο σκευτομουν, δηλαδη οπως ειπες πουλημα και καινουριο mobo cpu και μνημες γιατι θα θελει να παρω ddr2 αλλα ειδα οτι τελικα μπορω

να βαλω χ2 και σκευτικα οτι μαλλον θα κανω την ιδια δουλεια δηλαδη θα βαλω χ2 και δεν θα μπω στη διαδικασια να ψαξω να πουλησω. Σιγουρα ειναι καλυτερο αυτο που λες.

Η διαφορα απο αυτο το χ2 που σου εδειξα (της AMD) με τον χ2 της intel που μου ειπες εχουν μεγαλη διαφορα ή ειναι στα 20 fps πανο ο intel διαφορα που δεν την υπολογιζω (πρωσοπικα)?

Link to comment
Share on other sites

εαν δεν την υπολογιζεις(την διαφορα των 20fps) και σκοπευεις να την αραξεις με το συστημα σου για κανα 8μηνο χωρις αναβαθμιση γιατι κανεις μια χαρα δουλεια απλα προσθετοντας ενα 2πυρηνο παρε εναν Χ2 οπου βρεις και θα εισαι οκ.

απλα να ξερεις οτι σε κανα χρονο θα χρειαστεις ριζικη αναβαθμιση (μπορεις να με λες ddr3+new cpu sockets)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.