Jump to content



7900gx2 προβλημα


ερμαρος

Recommended Posts

Γεια παιδιά. Πήρα την συγκεκριμένη κάρτα η οποιά όμως δεν παίζει στο pc μου λόγω psu,έτσι θα αναγκαστώ να πάρω μεγαλύτερο τροφοδοτικό. Το προβλημα είναι ότι άκουσα ότι την συγκεκριμένη κάρτα την υποστηρίζουν λίγες μητρικές.ισχύει αυτο. Η μητρική μου είναι η m2n-sli deluxe.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο site της Nvidia, υπάρχει σχετική αναφορά / λίστα (αν και δεν ξέρω κατά πόσον είναι ανανεωμένη πλέον - aka μπορεί να παίζει και σε μητρικές που δεν είναι στη λίστα).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ερμαρος

Γεια παιδιά. Πήρα την συγκεκριμένη κάρτα η οποιά όμως δεν παίζει στο pc μου λόγω psu,έτσι θα αναγκαστώ να πάρω μεγαλύτερο τροφοδοτικό. Το προβλημα είναι ότι άκουσα ότι την συγκεκριμένη κάρτα την υποστηρίζουν λίγες μητρικές.ισχύει αυτο. Η μητρική μου είναι η m2n-sli deluxe.

την υποστηριζει η μητρικη σου φιλε

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μετα απο ενδελεχή έρευνα σε ξένα sites βρήκα ότι για να λειτουργήσει η κάρτα, πρέπει να τοποθετηθεί σε mainboard με chipset που προσφέρει δυνατότητα sli επι 32 (δηλαδή δύο θύρες PCI-E επι 16) και δυστυχώς το δικό μου mobo υποστηρίζει sli επι 8.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ερμαρος [Σήμερα, στις 13:42]

Παιδες μετα απο ενδελεχή έρευνα σε ξένα sites βρήκα ότι για να λειτουργήσει η κάρτα, πρέπει να τοποθετηθεί σε mainboard με chipset που προσφέρει δυνατότητα sli επι 32 (δηλαδή δύο θύρες PCI-E επι 16) και δυστυχώς το δικό μου mobo υποστηρίζει sli επι 8.

Iσως αυτο να φταιει

Δεν μπορεις να γυρισεις την καρτα πισω και να παρεις καποια αλλη (και οχι GX2)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.