Jump to content



σε lan τα pc βλεπoυν το ενα το αλλο αλλα o client δεν εχει internet [solved]


tolis861416003225

Recommended Posts

το λαν ειναι στο χωριο οποτε και για μενα ειναι λιγο δυσκολο καθοτι το τι γινεται και τις ρυθμισεις τις κανει ο μικρος μου αδερφος. ε μετα απο πολεεεες προσπαθεις τα καταφερε αλλα οκ δε τον κατηγορω δεν ασχολειτε... τεσπα. καταφερε να τα συνδεσει και να δει το ενα πισι το αλλο δε δλεπει ο client ιντερνετ. ο μπρο μου ειπε πως εχει τικαρει την επιλογη να βλεπει ιντερνετ μεσω σερβερ και εχει απενεργοποιησει το firewall και στον σερβερ και στον client καθως και εκλεισε και το kaspersky διοτι εχει κατι προστασιες σχετικες αλλα το προβλημα παραμενει.... καμια ιδεα? :)

εκανα αναζητηση αλλα δε βρηκα κατι...παραξενο μονο εγω το εχω αντιμετωπισει αυτο?:X:

Link to comment
Share on other sites

στον πελατη 192.168.0.1 αλλα βασικα manualy δε μπορουσε με τιποτα χανοτανε και ψιλολογικο και τελικα στηθηκε με τον wizard που εχει... τι βαζει δε ξερω...

(εισαι οντως πολυ γρηγορο πιστολι σα το αβαταρ...:hehe: )

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει ο client να έχει σαν getaway την ip του server και επίσης σαν primary dns πες του να δοκιμάσει να βάλει πάλι την ip του server

Αρχική απάντηση από tolis86

(εισαι οντως πολυ γρηγορο πιστολι σα το αβαταρ...:hehe: )

:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.