Jump to content



15pin (αυτο για τις crt) κανει για επιμηκινση του χειριστηριου των logitech z-2300?


tolis861416003225

Recommended Posts

τα γλυκοκοιταζω κατι μερες τωρα αλλα ο μοναδικος τροπος με τον οποιον θα μπορουσαν να εγκατασταθουν στο γραφειο μου ειναι τετοιος που πολυ φοβαμαι οτι δε θα μου φτασει το καλοδιο (πρεπει να ειναι καπου στα 2,5 μετρα για να ειναι ισα ισα) προσεξα το βισματακι και ειναι ενα αρσενικο 15πινο πανω στο sub. ε, λοιπον θα κανει ? να παρω βισματακια και καλωδιο(τι λογιο να ζητησω αν...) και να τα κολλησω μονος μου με οτι αυτο συνεπαγεται? εναλακτικη ειναι τα z-4 αλλα σαφως πιο αδυναμα. τα οποια λογο του μικρου μεγεθους του sub μποορουν να μπουν πανω στο γραφειο οποτε οπως και τωρα με τωρινα μου ηχεια (creative p380) δε θα εχω προβλημα. τι να κανω??:whistling

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως και η ίδια η Logi αναφέρει στο μανιουαλ οτι το 15πιν δεν έχει καμια σχέση με αυτο μιας VGA ("don't use monitor type extension cable"). Ο μόνος τρόπος που φαντάζει πιθανός (αλλα και μπελαλίδικος) είναι να πάρεις δυο βύσματα VGA και να προσαρμόσεις επάνω τους ανάλογα με το pin-out των Ζ5500 τα καλωδιάκια ένα προς ένα...

Tip: Τα καλωδιάκια είναι 1 προς 1. Δηλαδή το pin1 του male πάει στο pin1 του female και ούτω καθεξής.

Link to comment
Share on other sites

Με woofer πανω στο γραφειο χανεις πολυ σε ποιοτητα. Το ειχα και εγω ετσι καποτε και οταν μετεφερα το woofer στο πατωμα ηταν μερα με τη νυχτα.

Το ενδεχομενο να τα εχεις κατω και να κανεις τη ρυθμιση της εντασης απο το λειτουργικο την εχεις αποριψει?

Link to comment
Share on other sites

ε τι το εχουμε το "remote control" τοτε?ε και δεν ειναι το ιδιο αμεσο ουτε το ιδιο ακρηβες...

δε φτανουν τα παλιοκαλωδια μωρε...ειναι ψιλοτεραστιο το γραφειο η οθονη ειναι αριστερα και το κουτι εξω αριστερα απο το γραφειο το γουφερ αναγκαστικα θα παει κατω δεξια ή πανω στο γραφειο. κατω δεξια δε φτανει. θελει οπως ειπα και στο 1ο ποστ καπου 2,5 μετρα καλωδιο(θελει τοσο γιατι θελω να μη φαινεται οπως δε φενεται κανενα αλλο καλοδιο, τα κρυβω πισω απο το γραφειο και οπου αλου βρω)το γουφερ που εχω τωρα ειναι μικρουλι οποτε στο γραφειο και δενει αλλα και δε κλεβει χωρο. πραμα που με το γουφερ των ζ-2300 δε γινεται....

Link to comment
Share on other sites

το καλοδιο επεκτασης των crt ομως διατι δε κανει? εχει τιποτα διοδους στις συνδεσεις ή κατι αλλο μεγαλες σχετικα τιμες αντιστασης ? τι? και καλα το κανονικο, η επεκταση γιατι να ξαναεχει?

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποια αντιστροφή το D-sub VGA?

και αν ναι τότε πώς διατηρείται όταν προσθέτεις περισσότερα απο ένα για να επιμυκήνεις

ένα vga καλώδιο?

επειδή έτυχε να σφάξω 2-3 για να φτιάξω μια οθόνη

με ένα πολύμετρο και την επιλογή του beep/διόδου

θα δεις οτι το pin 1 -->pin 1 και έτσι σνεχίζει το στόρυ μέχρι το 15

διάλεξε κανένα χοντρό που έχουν διπλή θωράκιση

και οπωσδήποτε να έχει όλα τα Pins και όχι κενά

δεν ξέρω γιατί αποτρέπουν την προέκταση απο τη Logi

αλλά το VGA είναι Straight καραStraight

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

έχει κάποια αντιστροφή το D-sub VGA?

και αν ναι τότε πώς διατηρείται όταν προσθέτεις περισσότερα απο ένα για να επιμυκήνεις

ένα vga καλώδιο?

γι'αυτο απορησα και'γω. αλλα καλητερα να φυλαξω τα ρουχα μου...μονος "φοβος" τωρα δλδ η οποια απωλεια στη ποιοτητα λογο προσθηκης 1,5 μετρου καλοδιο????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.