Jump to content



avivo / pure video


Jumex

Recommended Posts

εχω αποριες οσο αφορα στις δυο αυτες τεχνολογιες της ati και της nvidia αντιστοιχα..υποτιθεται λοιπον οτι ειναι για video hardware acceleration..αυτο σημαινει οτι βελτιωνεται η ταχυτητα ή και η ποιοτητα αποκωδικοποιησης ??..περιττο να πω οτι οποτε εχω χρησιμοποιησει καποιο απο τα δυο η ποιοτητα στην αναπαραγωγη DVD πεφτει..και μαλιστα τα εχω δοκιμασει με powerDvd που υποτιθεται οτι τα υποστηριζει.ισως τελικα να μη λειτουργουν ετσι απλα απο μονα τους..κατι πηρε το ματι μου στο site της nvidia για software purevideo encoding...ξερει κανεις πως λειτουργουν αυτα τα μαραφετια?:confused:

Link to comment
Share on other sites

τωρα εχω nvidia.αλλα εχω δοκιμασει και ati/avivo...τιποτα.οταν τα ενεργοποιω η ποιοτητα χαλαει απιστευτα.anyway..δεν εχει σημασια..απ'οτι φαινεται και στο link που δινει ο tassoss ,purevideo και avivo απλα υποβοηθουν τη cpu και τις περισσοτερες φορες με αντιθετα αποτελεσματα.ισως στο μελλον δουμε διαφορές με τα hd/blue ray disks...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.