Jump to content



modάρισμα κουτιού


michailovits

Recommended Posts

Ξέρει κανείς πως θα κόψω το καπάκι απο το case για να βάλω τζάμι (πλαστικό) έτσι ωστε να φέναιτε απο μέσα το Pc.

Ξέρετε αν το κάνει κάποιος ειδικός αυτό ή αν μπορώ να το κάνω μόνος και απο που θα πάρω το τζάμι?

Link to comment
Share on other sites

Το κοψιμο θα το κανεις με ενα dremel με λιγο προσοχη μην σου φυγει...

Οσο για το πλαστικο προφανως αναφερεσε στο πλεξι γκλας, νομιζω οτι μπορεις να το παρεις απο καποιο τζαμα ή απο καποιο μαγαζι με οικοδομικα υλικα.

Ελπιζω να βοηθησα λιγακι! Αντε και καλες μοντες! ;)

Link to comment
Share on other sites

Eγω παντως τις τρυπες τις ανοιγω με τρυπανι σιγα σιγα και μετα φαγωμα τα δοντακια.. Πιο κουραστικο μεν αλλα δεν εχω dremmel η εστω τροχο για το τρυπανι και δε ξερω αλλα μου φαινεται πιο ακριβειας ετσι..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spH3RiCal

Eγω παντως τις τρυπες τις ανοιγω με τρυπανι σιγα σιγα και μετα φαγωμα τα δοντακια.. Πιο κουραστικο μεν αλλα δεν εχω dremmel η εστω τροχο για το τρυπανι και δε ξερω αλλα μου φαινεται πιο ακριβειας ετσι..

Dremel με τηλεσκοπικό είναι σαν να ζωγραφίζεις :D

Link to comment
Share on other sites

Το κρατάς πλάγια, δηλαδή να είναι το εργαλείο παράλληλα με την επιφάνεια που κόβεις για να έρχεται ακριβώς κάθετα ο τροχός.

Αν βάλεις επάνω τον ενισχυμένο δίσκο κοπής, θα δεις το μέταλλο-αλουμίνιο να κόβεται σαν βούτυρο που λέει ο λόγος :D

Βέβαια σε πολύ ζόρικα case όπως Chieftech θα φας 1-2 δισκάκια παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.