Jump to content



P5B deluxe usb problems!


aristos87

Recommended Posts

Την τελευταία εβδομάδα αντιμετωπίζω ένα περίεργο πρόβλημα με τις USB

Κατά άτακτα χρονικά διαστήματα οι συσκευές εισόδου, πληκτρολόγιο και ποντικι απενεργοποιούνται και ενεργοποιούνται επιτόπου

Μπορεί να το κάνει μια φορά στο τόσο αλλά κάποιες φορές απανωτά

Δοκίμασα το πληκτρολόγιο και το ποντίκι σε άλλο PC και λειτουργούν κανονικότατα.

Το PC συνολικά είναι σταθερό και σε συνθήκες φορτιού Πρόβλημα υπερθέρμανσης γενικά δεν υπάρχει. Πρόβλημα software δεν είναι αφού έκανα format και κατά την διάρκεια εγκατάστασης των win εμφαντικέ ξανά αυτό το εκνευριστικό αναβοσβησιμο των USB.

Είμαι πεπεισμένος ότι φταίει η μητρική απλά το πρόβλημα δεν είναι σταθερό και με προβληματίζει κάπως η περίπτωση που δεν τη δεχτούν RMA επειδή σε ενδεχόμενη δοκιμή μπορεί να δουλέψει σωστά από λίγα λεπτά ως μερικές ώρες

Έχει συναντήσει κανείς αυτό η παρόμοιο πρόβλημα?

Η μητρική είναι αγορασμένη από πλαίσιο και την τελευταία φορά που είχα μιλήσει με τεχνικό τους στη Στουρνάρη μου είχε πει ότι για RMA μητρικής πρέπει να πάει ολόκληρος ο υπολογιστής να τον ελέγξουν (!!!) Ελπίζω να έπεσα στην περίπτωση τότε... Θα πάω αύριο και βλέπουμε...

Παρακάτω το βίντεο τις κουλής συμπεριφοράς ενός ποντικιού άσχετου που συνέδεσα...

http://www.box.net/shared/od6oaf2il3

:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

’λλο πάλι και τούτο... To βιντεάκι κατοτοπιστικότατο πάντως... Επειδή βλέπω περάσαν και μέρες...τί έγινε τελικά? έφυγε RMA η μητρική ή διορθώθηκε το πρόβλημα??? Έχω και εγώ την ίδια αλλα την wifi....

Link to comment
Share on other sites

Πήγε RMA και μου δώσανε αλλη (οχι New βεβαια αλλα διαφορετική απο αυτή που έδωσα) και πάλι τα ιδια εκανε... Ψαξε απο κει ψαξε απο δω αλλαξα τροφοδοτικό και αυτο εφταιγε.. Μετα την εξεταστική θα δώ τι έπαθε το Tagan και αν ειναι θα πάω για αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.