Jump to content


Φθηνη οθονη


spH3RiCal

Recommended Posts

Ξερει κανεις που μπορω να βρω φθηνες οθονες? Μεταχειρισμενες, ημιμεταχειριμενες κτλ. Για 15αρα tft ενδιαφερομαι (ακομα και με 1-2 καμμενα Pixels).. Εχω ακουσει οτι τις δινουν οι εταιρειες στο κοστος αυτες αλλα δε ξερω που να ψαξω..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spH3RiCal [Σήμερα, στις 12:04]

Που τα βρισκω αυτα ομως?

γμτ εχει περασει καιρος που εκανα το σχετικο μαθημα και δε θυμαμαι που δημοσιευονται οι πλειστηριασμοι...αν θες ρωτα σε κανα ειρηνοδικειο/καναν συμβολαιογραφο/κανεναν δικαστικο επιμελητη να σου πει σιγουρα...η στο τυπογραφειο του κρατους εκδιδεται σχετικο εντυπο....

ρε συ Bigi μπας και θυμασαι εσυ?

Link to comment
Share on other sites

Οι πλειστηριασμοί δημοσιεύονται σε ημερήσια εφημερίδα.

Στη Θεσσαλονίκη κυρίως (70% περίπου) στον "τύπο της Θεσσαλονίκης", για άλλες πόλεις και τιμές δεν ξέρω αλλά μπορώ να ρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion [Σήμερα, στις 15:28]

Για τι τιμες μιλαμε σε τετοια περιπτωση??

βασει του νομου για τα πραγματα που εκπλειστηριαζονται νομιζω η τιμη εκκινησης ειναι γυρω στα 2/3 η της αγοραιας τιμης η της τιμης που οριζει καποιος "εκτιμητης" η καπως ετσι....μπορει να πεφτω κι εξω τωρα...βοηθα ρε Bigi,εγω εχω 2-3 χρονια που περασα Αναγκαστικη Εκτελεση και τα εχω ξεχασει :) :)

Link to comment
Share on other sites

εγω γιατι ειχα παντα την εντυπωση οτι, κανεις δεν ξερει που και ποτε γινονται αυτα και οτι τα προς πλειστηριασμο "αντικειμενα" παντα καταληγουν σε γνωστο γνωστου,αντι ευτελους ποσου...???

διοτι αλλο τι μαθαινετε εσεις στην νομικη και αλλο το τι γινεται στην πραξη..

πολυ θα ηθελα να με πεισετε οτι ισχυουν αυτα που ειπατε παραπανω και οτι απλα εγω ειμαι θυμα αγνοιας και ραδιο αρβυλας(που ισως να ειναι και το πιθανοτερο,οποτε δεν θα χρειαστει μεγαλη προσπαθεια για να πεισθω..)

αν οντως κανω λαθος,παρακαλω καθοδηγηστε με σε ενα πλειστηριασμο με κατασχεμενα αυτοκινητα σε τελωνειο-λιμανι,να παρω μια 320 στα 2/3 της τιμης και να σας ειμαι αιωνια υποχρεος..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix [Σήμερα, στις 21:25]

εγω γιατι ειχα παντα την εντυπωση οτι, κανεις δεν ξερει που και ποτε γινονται αυτα και οτι τα προς πλειστηριασμο "αντικειμενα" παντα καταληγουν σε γνωστο γνωστου,αντι ευτελους ποσου...???

διοτι αλλο τι μαθαινετε εσεις στην νομικη και αλλο το τι γινεται στην πραξη..

πολυ θα ηθελα να με πεισετε οτι ισχυουν αυτα που ειπατε παραπανω και οτι απλα εγω ειμαι θυμα αγνοιας και ραδιο αρβυλας(που ισως να ειναι και το πιθανοτερο,οποτε δεν θα χρειαστει μεγαλη προσπαθεια για να πεισθω..)

αν οντως κανω λαθος,παρακαλω καθοδηγηστε με σε ενα πλειστηριασμο με κατασχεμενα αυτοκινητα σε τελωνειο-λιμανι,να παρω μια 320 στα 2/3 της τιμης και να σας ειμαι αιωνια υποχρεος..

OT ...παρατυπιες γινονται παντου...αν ειναι "γατος" ο καθου η εκτελεση θα προσβαλλει τον πλειστηριασμο που δεν γνωστοποιειται "σωστα" (υπαρχουν ειδικες διαδικασιες για αυτο)...αν καθεται με σταυρωμενα τα χερια δεν του φταιει ο νομος...

τα αυτοκινητα ειναι αλλη υποθεση....:D :D :D :D ...εχω δουλεψει παντως με εισαγωγες απο Γερμανια και θα προτεινα να αποφυγεις να μπεις στο λουκι των εισαγομενων ;) ;) ;)

(αν θες με πμ μπορω να σε 2φωτισω σε λιγα "χοντρα" πραγματα για να κανεις εισαγωγη μονος σου)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.