Jump to content



πως δουλευει η φαση με το rma ?


cybernaut

Recommended Posts

Αν είχες κόψει απόδειξη ονομαστικά, μπορείς να πας από κει και να σου την κάνουν επανεκτύπωση. Πάρε ένα τηλεφωνάκι αν θες και εξήγησε την κατάσταση, θα σε εξυπηρετήσουν.

ΥΓ: Η Clioύμπα τι κάνει; :D

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα η κλιουμπα, παει για πωληση, παω προς μεγκαν RS.

εχεις κανεναν να το θελει μηπως ? εσυ ισως !!?;p

ευχαριστω για την απαντηση.

μακαρι να βγαλω ακρη αλλα βαριεμαι πολυυυυυ τα διαδικαστικα, βαλε-βγαλε κλπ:alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cybernaut [25-06-2007 14:24]

μια χαρα η κλιουμπα, παει για πωληση, παω προς μεγκαν RS.

εχεις κανεναν να το θελει μηπως ? εσυ ισως !!?;p

ευχαριστω για την απαντηση.

μακαρι να βγαλω ακρη αλλα βαριεμαι πολυυυυυ τα διαδικαστικα, βαλε-βγαλε κλπ:alien:

Βασικά, άν θυμάσαι ακριβή ημερομηνία αγοράς και κατάστημα και μη ονοματική να είναι η απόδειξη θα σου την βρούνε. Το έχω κάνει 2 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πας πλαίσιο με την απόδειξη αγοράς(αν τη βρεις), το αφήνεις στο service τους και αυτοί αφού τσεκάρουν τι έχει και δουν ότι δεν φταις εσύ σου δίνουν άλλο ή σου κόβουν ένα πιστωτικό για να πάρεις κάτι άλλο, με την σημερινή όμως αξία του Plextor.

Επίσης αν έχεις τα κουτιά και τα "χαρτιά" του όλα όπως το πήρες μπορείς να πάρεις οποιοδήποτε άλλο αντιγραφικό αλλιώς σου δίνουν το ίδιο και κρατάνε τα κουτιά αυτοί με τα παρελκόμενα για να τα στείλουν μαζί με το σκάρτο προιόν πίσω στην εταιρεία.

Χωρίς απόδειξη δε θέλω να σ απογοητεύσω αλλά τα πράγματα θα είναι δύσκολα εκτός αν είχε κοπεί στ όνομά σου και σου κάνουν μια επανεκτύπωση όπως αναφέρθηκε παραπάνω.Εκτός αν ισχύει αυτό που λέει ο geogeoland που φαντάζομαι για να το χει κάνει θα παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα TurboX τίποτα δεν έχει εγγύηση από το πλαίσιο,αλλά αυτό δε σημαίνει ότι αν δεν στ αλλάζουν.

Ότι βολεύει τον καθένα,ότι είναι πιο κοντά.

Πάντως εγώ πιστεύω ότι στο πλαισιο θα εξυπηρετηθεί πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλη σας ημερα.

τελικα το ειχα αγορασει απο mulitrama.

Βρηκαν κατ ευθειαν την αποδειξη μιας κ ηταν ονομαστικη.

'να κοιταξω αμα εχουμε διαθεσιμο να σας το αλλαξω κατ ευθειαν' λεει ο πωλητης .

'Γαμώ!' σκεφτομαι.

'Ωπ δυστυχως δεν εχουμε κ δεν βλεπω διαθεσιμοτητα, θα το παραγγειλω κ σε 3 μερες θα σας παρουμε τηλαφωνο.'

καλα μεχρι εδω. Ομως περνανε 6 μερες κ τηλαφωνο γιοκ. Τους παιρνω.

-δεν ειχαμε γιαυτο δεν σας πηραμε, θα σας βγαλουμε το ποσο πιστωτικα να παρετε οτι θελετε

-εγω αυτο θελω¨-)

-δυστυχως δεν υπαρχει, σε sATA μπορω να σας προτεινω το NEC κλπ κλπ

εγω to plextor θεεελω:confused: ειπε θα παρει να μου πει σε ποσο καιρο θα το χω, ΑΝ το παραγειλει, μα γιατι δεν το χει παραγγειλει ηδη?

εσεις τι θα προτεινατε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

κατι δεν 8α εχεις κανει σωστα.αν μη τι αλλο η Plextor εχει απο τα καλυτερα RMA services.

στειλτους ξανα ενα e-mail και ζητα RMA number και ανεφερε τους οτι ειχες στειλει ξανα αλλα δεν ελαβες απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.