Jump to content



Πρόβλημα με Card reader @ Xp


Τζώρτζης

Recommended Posts

Καλησπέρα Παιδιά

Έχω εγκατεστημένα κανά 2μηνο γνήσια xp pro ακατέργαστα.

Δε μπορώ όμως με τίποτα 2 card readers που έχω να του "δω" μέσα από αυτά ενώ σε άλλα pc παίζουν κανονικά.

Typhoon 8 in1 & transcend compact οι readers.

Έχω κατεβάσει οδηγούς αλλά δεν λύνεται το πρόβλημα.

Ιδιαίτερα με τον 2 τον αγόρασα σήμερα, τον δοκίμασα έπαιζε κανονικά σε xp pro, και σε μένα δε μπορεί να τον εγκαταστήσει είτε με τον default οδηγό των xp, που έπαιζε στο άλλο pc, και πετάει σφάλμα συνέχεια (mass storage driver error).

Κατέβασα από το επίσημο site τον οδηγό αλλά ζητάει πρώτα να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση από τα win διότι δεν τον αναγνωρίζει! και ούτε μπορώ να κάνω extract τα αρχεία του exe.

Καμμία ιδέα να λυθεί το πρόβλημα? εκτός από format, μιας και με τα προηγούμενα win έπαιζε κανονικά.... (τουλ ο typhoon που είχα τότε και έχω δοκιμάσει).

Ευχαριστώ :flower:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ρπόβλημα είναι οικτρό δε μπορώ να στείλω την εργασία που έχω στη κάρτα μνήμης και το παλεύω με ΒΤ.

Θα δοκιμάσω με update μητρικής να δούμε σε όποιο το έχω δοκιμάσει παίζουν κανονικά και οι 2...

Link to comment
Share on other sites

Θα διορθωθεί το πρόβλημα όμως με αυτό το τρόπο? Με update της μητρικής δε διορθώνεται δυστυχώς.

Μπορεί κάποιος να μου στείλει το .inf που έχουν μέσα τα δικά του xp pro για συσκευή αποθήκευσης usb?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βρήκα λίγο χρόνο και πέρασα τα xp σε άλλο σκληρό, καθώς επίσης και τους drivers της μητρικής.

Και οι δύο (2) card readers δουλεύουν άψογα..

Τι μπορώ να κάνω όμως ώστε να παίζουν στην κανονικά setuρισμένη έκδοση των win που έχω?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.