Jump to content



Πρόβλημα σε vista-χρειάζομαι ie6!


ergotelis

Recommended Posts

Kαλησπέρα παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα:

Έχω ένα υπολογιστή με Vista(κλασσικά καινούργιο λάπτοπ) και θέλω να τρέξω μια εφαρμογή εταιρίας που ανοίγει με τον Internet explorer 6 μόνο, ενώ τα vista έχουνε τον 7 και ο 6 δε παίζει.

Οι λύσεις που έχω λοιπόν για να τρέξω την εφαρμογή, είναι να βάλω winxp+ie6 αλλά θα ήθελα να το αποφύγω, ή να προσπαθήσω να πειράξω το πρόγραμμα & να ακυρώνει τον έλεγχο αυτό..σε Php είναι πάνω αν και το αρχικό πρόγραμμα ανοίγει με Exe που φορτώνει στη συνέχεια τον ie...Βέβαια το 2ο είναι δύσκολο&κανείς δε μου εγγυάται ότι δε θα έχει κάποια ασυμβατότητα, για να τον ζητάνε μόνο το 6 κάτι άλλο μπορεί να παίζει....

Υπάρχει κάποια άλλη λύση?Δλδ υπάρχει κάποια έκδοση του 6 που να παίζει στα vista? Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω emulation στα vista μήπως?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ασυμβατότητες μεταξύ 6 & 7... Αν έχεις για παράδειγμα ένα select box πολλαπλών γραμμών, οι ρουτίνες javascript πολλές φορές δε δουλεύουν σωστά στο να τα επιλέξουν όλα.

Σε γενικές γραμμές όμως, δουλεύει η πλειοψηφία κανονικά. Το να πειράξεις το php είναι ιδιαίτερα απλό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Υπάρχουν ασυμβατότητες μεταξύ 6 & 7... Αν έχεις για παράδειγμα ένα select box πολλαπλών γραμμών, οι ρουτίνες javascript πολλές φορές δε δουλεύουν σωστά στο να τα επιλέξουν όλα.

Σε γενικές γραμμές όμως, δουλεύει η πλειοψηφία κανονικά. Το να πειράξεις το php είναι ιδιαίτερα απλό.

Μάλιστα, με τπτ firefox υπάρχουν παρόμοιες ασυμβατότητες?

Το να πειράξω το Php το ξέρω είναι εύκολο αλλά πιθανόν αυτός ο έλεγχος να είναι αποθηκευμένος στο αρχικό αρχείο exe(πιθανόν έχει μέσα το Html που λέμε και διάφορα άλλα πακεταρισμένα όλα μέσα) που δε ξέρω πως να το πειράξω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.